З початку року Уряд визнав спроможними ще чотири ОТГ на Вінниччині

8:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

У лютому та березні Уряд визнав спроможними ще 4 ОТГ на Вінниччині. Це громади, які зможуть отримувати фінансування безпосередньо з державного бюджету та самостійно розпоряджатися грошима. 

Як повідомляють на сайті реформи децентралізації, у лютому Уряд визнав спроможними ще 38 об’єднаних територіальних громад в крані, в яких перші вибори депутатів та голів відбулись у 2019 році. Серед них дві – на Вінниччині:

  • Войнашівська громада – Барський район, Вінницька область,
  • Махнівська громада – Козятинський район, Вінницька область.

Вже у березні до них приєдналися ще дві громади:

  • Гавришівська – Вінницький район,  Вінницька область,
  • Сутисківська – Тиврівський район, Вінницька область.

Зазначимо, що це громади, які Уряд визнав спроможними вирішувати всі питання місцевого значення. Ця спроможність відкриває громаді шлях до прямих міжбюджетних відносин, що і забезпечує їх повну бюджетну самостійність.

Прямі міжбюджетні відносини передбачають надходження коштів із Державного бюджету безпосередньо до бюджетів ОТГ. До цього Уряд забезпечує фінансування сіл, селищ і міст через районні бюджети, які виконують роль “посередника” та розподіляють кошти нижче на власний розсуд. Фінансова децентралізація, у свою чергу, спрямована на те, що новостворені ОТГ отримують державні кошти у вигляді субвенцій та зможуть самостійно управляти та розпоряджатися ними.

В оновленій Методиці формування спроможних територіальних громад встановлені критерії, які дають можливість оцінити рівень спроможності громади, котрі будуть враховуватися при розробленні чи внесенні змін до перспективних планів:

  •  чисельність населення, що постійно проживає на території (до 3 тисяч осіб – 0,3; від 3 до 7 тисяч – 0,6; 7 тисяч осіб і більше – 1);
  • чисельність дітей шкільного віку, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих на території (до 300 – 0,3; від 300 до 500 – 0,6; 500 і більше – 1);
  • площа території спроможної територіальної громади (до 200 кв. км – 0,3; від 200 до 400 кв. км – 0,6; понад 400 кв. км – 1);
  • індекс податкоспроможності бюджету (до 0,3 – 0,3; від 0,3 до 0,9 – 0,6 більше 0,9 – 1);
  • частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету (до 20% – 0,3; від 20 до 40% – 0,6; понад 40% – 1).

Рівень спроможності визначається за сумою вказаних вище критеріїв.

  • Низький рівень спроможності – від 1,5 до 2,1.
  • Середній рівень спроможності – від 2,2 до 3,8.
  • Високий рівень спроможності – від 3,9.

Перспективні плани мають стати підґрунтям для нового адміністративно-територіального устрою, на основі якого й відбудуться місцеві вибори у 2020 році.

Додамо, що станом на третє березня, 22 обласні державні адміністрації – усі, крім Дніпропетровської та Сумської – подали до Кабінету Міністрів проєкти перспективних планів, що покривають усю територію області.

Читайте також: «Ми не можемо на вибори йти з двома Українами»: Юрій Ганущак у Вінниці розповів про ситуацію з ОТГ в регіоні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.