З особистими ручками і без дітей: в уряді затвердили правила голосування під час епідемії

14:31
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Зокрема 

Як повідомляє Урядовий портал, відповідне рішення було прийняте на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня. Згідно з документом, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Передусім наголошено, що засоби захисту зобов’язані мати всі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

Серед іншого, передбачається опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.

Правила для виборчих комісій та вимоги до приміщень

На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування мають бути антисептики для рук. Також необхідно обладнати місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях буде нанесена розмітка задля дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, мають бути розділені.

Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, мають бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

Члени виборчої комісії мають сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами – не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції всередину виборчої скриньки.

Правила для виборців

Перед входом до приміщення виборці мають обробити руки дезінфікуючими засобами, перебувати в респіраторі чи захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

У приміщенні рекомендується одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів. Також рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць, а ще – користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть голосувати за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20:00 останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

В день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. Зазначено, що після кожного відвідування використані засоби захисту мають бути утилізовані.

Тестування та дії у випадку виявлення коронавірусу

“У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі наявності контакту з хворим без застосування засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством” – повідомляє Урядовий портал.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування приміщення знову дезінфікують.

Окрім вимог та правил, повідомляється також про доповнення переліку осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину. Зазначено, що йдеться про офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

Нагадаємо, місцеві вибори призначено на 25 жовтня 2020 року.  Підбірку новин на тему місцевих виборів у 2020 році можна знайти за ЦИМ посиланням.

Читайте також: На Вінниччині утворили десять виборчих округів для виборів до облради. ПЕРЕЛІК

Читайте також: Вінниця, Козятин та Вінницький район стали “помаранчевими”: оновлено поділ України на карантинні зони

Читайте також: Як працюватимуть школи Вінниці в умовах «помаранчевої» зони карантину

Читайте також: В Україні продовжили карантин та заборонили роботу нічних клубів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.