З готелю “Південний Буг” у Вінниці планують зробити багатофункціональний центр

14:59
Автор: Катерина Дядюк

Готель “Південний Буг”, що розташований на площі Героїв Чорнобиля в центрі Вінниці, планують реконструювати під багатофункціональний центр.

Про це йдеться у рішенні № 148, опублікованому на офіційному сайті Вінницької міської ради від 30 липня 2020 року.

– Розглянувши клопотання ТОВ “АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС” про надання вихідних даних – містобудівних умов та обмежень на проектування реконструкції готелю “Південний Буг” під багатофункціональний центр за адресою площа Героїв Чорнобиля, 1 в м. Вінниці, […] виконком міської ради вирішив надати Товариству з обмеженою відповідальністю “АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС” вихідні дані – містобудівні умови та обмеження на проектування реконструкції готелю “Південний Буг” під багатофункціональний центр за адресою площа Героїв Чорнобиля, 1 в м. Вінниці, – йдеться у тексті документу.

Нагадаємо, що ТОВ “Агро Дельта Плюс” – це компанія з Хмельницького, яка на початку минулого року придбала у Вінниці цілісний майновий комплекс “Південний Буг” (готель та ресторан) за 34 мільйони 130 тисяч 245 гривень.

Відтак новий власник комплексу споруд зобов’язаний виконати низку умов договору, про який VежА детально писала раніше. Зокрема – реконструювати комплекс відповідно до концепції “Вінницької милі” зі збереженням готельного комплексу із супутніми функціями. Причому зробити це потрібно протягом двох років з моменту приватизації.

Як відомо, багатофункціональний центр – великомасштабний об’єкт, що передбачає зокрема не менше ніж три прибуткових варіанти використання площ. Це може бути, наприклад, роздрібна торгівля, офісні та житлові площі, готельний комплекс, рекреаційна зона тощо, які є взаємопов’язаними та створюються як єдине ціле.

Як пояснив Яків Маховський, керівник Департаменту архітектури та містобудування, готель може вважатися багатофункціональним центром (згідно з класифікатором), якщо там, наприклад, буде офісне приміщення і кафе. Водночас він зазначив, що перелік того, що планується зробити у будівлі готелю “Південний Буг”, замовник має надати вже на наступному етапі проекту реконструкції будівлі. Наразі ж йому надали містобудівні умови та обмеження на проектування цієї реконструкції.

Також цим рішенням – № 148 від 30 липня 2020 – виконком міської ради зобов’язав замовника:

–  отримати вихідні дані на проектування,
– розробити проектну документацію та затвердити її в установленому порядку,
– протягом 10 робочих днів після початку будівництва об’єкта звернутися до виконавчого комітету Вінницької міської ради із заявою про визначення розміру пайової участі,
– до виконання підготовчих та будівельних робіт приступити після отримання документу, що надає право на виконання вищезазначених робіт, в Департаменті архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради з наступним прийняттям об’єкту до експлуатації в установленому законодавством порядку.

Фото автора

Читайте також: Готельний комплекс “Південний Буг” у Вінниці продали за понад 34 мільйони гривень

Читайте також: 50+1 проект, який планує реалізувати Вінниця до 2030 року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.