Готельний комплекс “Південний Буг” у Вінниці продали за понад 34 мільйони гривень

10:58
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Цілісний майновий комплекс “Південний Буг” у Вінниці придбала компанія з Хмельницького. ТОВ “Агро Дельта Плюс” виклала за готель та ресторан 34 мільйони 130 тисяч 245 гривень.

Договір про купівлю-продаж опубліковано на сайті публічних закупівель ProZoro. Новий власник комплексу споруд тепер зобов’язаний виконати низку умов договору, про який VежА детально писала раніше. Зокрема – реконструювати комплекс відповідно до концепції “Вінницької милі”, причому зробити це потрібно протягом двох років з моменту приватизації.

Зазначимо, що свою ціну за комплекс пропонувало й вінницьке приватне підприємство “Корпорація Максимум” – 33 мільйони 792 тисячі 322 гривні.

Цілісний майновий комплекс готельного комплексу “Південний Буг” складається з двох частин, які з’єднані між собою переходом (холом). Основна частина – готель, друга частина – ресторан.

Готельний комплекс введений в експлуатацію у 1971 році. Технічний стан будівельних конструкцій будівлі – ІІІ (непридатний для нормальної експлуатації) та такий, що потребує проведення капітального ремонту з підсиленням конструкцій.

Земельна ділянка площею 0,6563 га, кадастровий номер 0510100000:03:007:0006, цільове призначення: 03.07 “Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”, форма власності – комунальна власність. Інформація про балансоутримувача: Департамент житлового господарства Вінницької міської ради.

Для виконання умов договору власнику буде надано передпроектні концептуальні рішення (реалізація проекту «Вінницька миля» – комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, площі Героїв Чорнобиля, площі Перемоги та площі Привокзальної), необхідних для обґрунтування реконструкції (техніко-економічних показників) об‘єкту.

Директор Департаменту комунального майна Вінницької міської ради Ігор Шутак раніше розповів Vежі:

– Новий власник протягом вказаних термінів має звернутись до міськради з проханням оформити право землекористування, отримати необхідні від Департаменту та архітектури та органів виконавчої влади всі вихідні дані та отримати дозвіл на початок проектування реконструкції зі збереженням готельного комплексу із супутніми функціями, здійснити цю реконструкцію протягом двох років. Після цього у нього (власника – авт.) виникає право придбати земельну ділянку після введення в експлуатацію, тобто коли буде прийнятий в експлуатацію, він у праві звернутися, щоб отримати у власність земельну ділянку і замість оренди сплачувати земельний податок, – пояснив Ігор Шутак.

Ігор Шутак також зауважив, що реконструкція готелю має здійснюватися таким чином, щоб вигляд комплексу гармонійно “вписувався” у навколишній простір.

– У планах влади, та й мешканців, думаю, теж – здійснення повної реконструкції проспекту Коцюбинського, від залізничного вокзалу і практично до центрального мосту. Якщо ця будівля, скажімо, така знакова та значуща, є на цьому відрізку, то хотілося б новий власник ув’язував своє бачення розвитку бізнесу і реконструкції цього об’єкту з тими баченнями, які складаються та проектами реконструкції, які обговорюються. Тобто щоб реконструкція об’єкту гармонійно поєднувалась із реконструкцією всієї вулиці. Також пропонується розглянути всім містянам питання повернення трамвайної колії на проспект Коцюбинського, тобто це є в планах. Якщо на це буде підтримка та згода мешканців міста та фінансова можливість, то було б цікаво здійснювати такий комплексний благоустрій, як, наприклад, в нас сьогодні на Замостянській.

Окрім того, договором окремо прописано, що потрібно не допустити звільнення працівників приватизованого об‘єкта з ініціативи нового власника (Покупця) чи уповноваженої ним особи (за винятком звільнення на підставі пункту 6 статті 40 Кодексу Законів про працю України або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачено звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 і статті 41 Кодексу Законів про працю України) протягом шести місяців з дня переходу до нього права власності на об‘єкт.

Читайте також: 50+1 проект, який планує реалізувати Вінниця до 2030 року