З джунглів додому через Париж: вінничанка зняла блог про евакуацію з Болівії. ВІДЕО

15:56
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 11 Лютого 2021, в 17:10

Під час пандемії коронавірусу, вінничанка Дар’я Крутенюк “застрягла” у центрі порятунку диких тварин в  Південній Америці. Для того, щоб повернутися з болівійських джунглів додому, їй знадобилося чотири дні, шість пересадок і півтори тисячі доларів.

Свої пригоди тревел-блогерка з Вінниці знімала на телефон, а потім поділилася цією історією з “ВВС Україна”. На відео Дар’я Крутенюк розповіла, що поки по всьому світу закривали кордони та вводили карантин, вона була у джунглях Болівії та не знала, що все так серйозно.

Моє найбільше хобі – подорожі, – розповіла Дарія. – Я веду youtube-канал про подорожі. І мені прийшла ідея, що було б круто спробувати себе в ролі волонтерки у центрі порятунку диких тварин, який розташований у Болівії далеко в джунглях. Центр працює з ягуарами, оцелотами, з декількома видами мавп, які потрапили у біду. Мета цього центру – адаптувати тварин до життя на волі та зрештою випустити їх.

 

У повідомленні йдеться, що Дар’я провела у джунглях три тижні майже без доступу до інтернету, а коли повернулася до цивілізації (невеличкого селища Рурренабаке), то зрозуміла, що за цей час світ дуже змінився і їй потрібно повертатися додому.

– Ми настільки були відрізані від світу, що не усвідомлювали, наскільки все серйозно. Коли я зійшла з човна, який привіз мене до Рурренабаке з нашого центру, я побачила купу військових з автоматами, які перевіряють паспорти, – розповіла Дарія.

 

– Нам повідомили, що пересуватись вулицями можна тільки один день на тиждень – залежно від того, на яку цифру в тебе закінчується номер паспорту. Наприклад, у мене номер закінчується на одиницю. Це означає, що я можу виходити в понеділок. Оскільки тут живе багато людей, і у кожного різні паспорти, щодня хтось виходить.  Ми складаємо списки покупок для того, щоб потрохи щодня докуповувати продукти.

Зі слів Дарії, для місцевих жителів вони – передусім ґрінґо (іноземці – авт), “носії вірусу”. Тож навіть коли у неї перевіряли документи, це робили на відстані двох метрів.

 

– Зрештою, я думаю, що це не найгірше місце, в якому я могла опинитися.  Я хотіла об’їдатися манго – я об’їдаюся манго (будьте обережні зі своїми бажаннями). Але хотілося б, звісно, скоріше повернутися додому, – поділилася дівчина.

У повідомленні зазначається, що українське посольство рекомендувало Дар’ї залишатися на місці задля безпеки. Але, як зазначила сама Дар’я,  вона розуміла, що “якщо залишитися, нічого не буде”. Попри те, що у Рурренабаке не було жодного випадку коронавірусної інфекції, місцеві мешканці ставали до них все більш агресивними. Відтак, Дарія вирішила їхати у велике місто і самотужки шукати шляхи до евакуації.

 

Обдзвонивши різні консульства та посольства, дівчина домовилася, що її візьмуть на військовий літак до Ла-Паса, столиці Болівії. Звідти, також літаком, вона могла би дістатися тільки до Лондона, або до Парижа.

На перший літак, яким Франція евакуювала своїх громадян, вінничанка потрапити не змогла, адже для цього їй потрібно було мати квиток до Києва (Україна на той час вже закрила авіасполучення), або до Мінська.

 

 

На літак до Лондона Дар’ю теж не взяли, тому що “вона не з ЄС”. Та в останній момент, коли дівчина вже стояла на виході з аеропорту і думала, як їй дістатися до міста, французький консул повідомив, що вона летить.

– Не знаю, що сталося. Мені швидко оформили квиток, і беруть на рейс [до Парижа], – поділилася Дар’я. –  Десь на підході квиток до Мінська, так що у мене офігенні шанси вибратися. 

 

Зрештою, діставшись до аеропорту “Шарль-де-Голль” (з пересадкою в болівійському Санта-Крусі та годинною затримкою на наступний рейс) дівчина пересіла на літак до Мінська.

– З Мінська добираюся “БлаБлаКаром”, перетинаємо кордон з Україною і на нейтральній території пересідаємо в іншу машину. Але в мене не без пригод – мій багаж загубили, тому ще чекатиму його вдома, – розповіла Дар’я Крутенюк.

 

До Вінниці дівчина потрапила тиждень тому – приїхала з Києва на таксі у понеділок 6 квітня. Для цього їй знадобилося чотири дні, 1500 доларів США та шість пересадок: Рурренабаке Ла-Пас Санта-Крус Париж Мінськ – Київ – Вінниця.

Наразі Дар’я Крутенюк перебуває удома на 14-денній самоізоляції.

У “ВВС Україна” повідомили, що за даними МЗС, за кордоном “застрягли” понад 8 тисяч українських громадян. У відомстві кажуть, що працюють над їхнім поверненням.

 

Фото – bbc.com/ukrainian

Читайте також: Вінничани, які “застрягли” в Перу через пандемію коронавірусу, вже вдома на карантині. ФОТО

Читайте також: Вінничани в Італії: про коронавірус, італійців та карантин. ФОТО

Читайте також: Вінничанин, який повернувся з Польщі та дав резонансний коментар телебаченню, записав відеозвернення. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.