Вінничани, які “застрягли” в Перу через пандемію коронавірусу, вже вдома на карантині. ФОТО

12:27
Автор: Катерина Дядюк

Група вінничан, які “застрягли” в Перу через пандемію коронавірусу, нарешті дісталася додому. Після 12-денного карантину в Південній Америці, на них чекає двотижневий карантин удома. А за тим вони обіцяють влаштувати онлайн розповідь про свою мандрівку.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив учасник туристичної розвідки Андрій Рибачок.

Про те, що десять українців (вісім вінничан та двоє мешканців Запоріжжя) не змогли вчасно повернутись до України після оголошення про карантинні заходи, VежА писала ще 17 березня. У той день експедиційна група вже їхала до Ліми, столиці Перу, куди їм порадили дістатися в консульстві України.

Наше “везіння” полягло ще в тому, що надзвичайний стан в Перу запровадили саме в той момент, коли ми були в дорозі назад з Мачу-Пікчу, як наслідок, ми встигли повернутись до невеликого, але міста – Куско. А сьогодні ми серед панікуючого натовпу, вже й не сподіваючись, змогли вихопити квитки на автобус до столиці Перу – Ліми (всі наші рейси на літак звісно що скасували) – розповів тоді організатор експедиції Олександр Антонюк.

Вже 30 березня Андрій Рибачок опублікував фото з літака і написав, що Польща разом зі своїми громадянами евакуює 37 українців. Вони мали летіти через Мексику з дозаправкою у Канкуні (там також мали забрати туристів), а з Варшави – або літаком до Києва (за 160$), або бусом до Львова.

А вчора, 31 березня, Андрій Рибачок повідомив, що першу експедицію в Перу завершено, і вони вже вдома. Також він особисто подякував Послу України в Польщі Андрію Дещиці за оперативне та якнайкраще вирішення форс-мажору, адже  авіарейс “Варшава-Київ”, яким вони мали летіти до України, касували.

Позаду – 12 днів на карантині в Перу в режимі надзвичайного (дехто навіть казав військового) стану та хвилювання, коли і як ми виберемося звідти взагалі. Позаду – довжелезний переліт з Ліми до Варшави (через Канкун) польською авіакомпанією “LOT Polish Airlines”. Позаду – переїзд двома автобусами: до кордону та після нього, і маленький бусик із Житомира до Вінниці на десерт, – написав Андрій Рибачок.

Попереду – 14 днів відповідальної самоізоляції вдома! Цей час із задоволенням проведемо з Ірою Рибачок-Урсуленко як другий медовий місяць. Ну, і як у всіх там – робота, саморозвиток, тренування, читання і т.д.

З його слів, коштом держбюджету їм забезпечили автобусний трансфер “Варшава – Київ” (для 39-ти осіб), а решту вони оплачували за власний кошт. Наприклад, квитки до Варшави коштували по 550$.

Також Андрій Рибачок наголосив, що від примусової обсервації ніхто не відмовився, але “обставини склалися так, що їм пощастило”: усі члени експедиції підписали документ про обов’язкову особисту самоізоляцію та по-джентельменськи домовилися про це всередині команди.

 Мандрівка видалася доволі крутою, ми побачили оазис Уакачіна, Лінії Наски, озеро Тітікака, загублене місто Мачу-Пікчу та багато іншого. Хоча не встигли через карантин, на жаль, на Веселкові гори та в джунглі навколо Ікітоса, – написав  Андрій Рибачок.

Попереду, можливо, онлайн-розповідь про нашу мандрівку. Після карантину, звісно, велика оффлайн-зустріч презентація наших пригод, випуск відеощоденника нашої подорожі та розмірковування над нашими майбутніми подорожами для Тур-клуб “Бідняжка” до Південної Америки!

Фото – з фейсбук-сторінки Андрія Рибачка

Читайте також: Група вінничан “застрягла” в Перу через пандемію коронавірусу. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.