ЄС зняв обмеження на експорт м’яса птиці з України

9:57
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Європейський Союз зняв обмеження на експорт м’яса птиці з України, пов’язані з грипом птиці на Вінниччині. Відповідне рішення було прийняте 14 лютого Комітетом ЄС щодо рослин, тварин, їжі та кормів.

Як повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації, за період обмеження, з 21 січня по 14 лютого, понад 2000 тонн мяса було перенаправлено на інші ринки.

Водночас, рішення про зняття обмежень стосується нової системи зонування територій або ж регіоналізації. Згідно з оновленими критеріями дозволяється експорт м’яса птиці із безпечних зон, які розташовані на відстані понад 10 кілометрів від епіцентру спалаху.

Нагадаємо, 18 січня у селі Бугаків Немирівського району в ПП «Хутір» було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу вже наступного дня встановили діагноз на грип. Відразу після цього Європейський Союз ввів заборону на експорт м’яса птиці з України.

Станом на 23 січня вся наявна в епізоотичному осередку птиця (понад 108 тисяч голів) умертвлена безкровним методом та спалена.

Як повідомляє Європейська Бізнес Асоціація з посиланням на дані Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт м’яса птиці склав близько 45 мільйонів доларів, з яких в Європу – на суму приблизно 10 мільйонів.

Представник України при Євросоюзі Микола Точицький підкреслює на своїй сторінці у фейсбуці, що рішення про зняття обмежень ще має бути опубліковане в Офіційному журналі ЄС і набрати чинності.

Фото – Терен

Читайте також: Білорусь заборонила ввозити м’ясо птиці з Вінниччини

Читайте також: З птахоферми, де виявили пташиний грип, у січні продали понад мільйон курячих яєць

Читайте також: Пташиний грип на Вінниччині: Держспоживслужба закликає не купувати курей та яйця з рук

Читайте також: На Вінниччині знищать близько 80 тисяч курей через грип птиці. ВІДЕО

Читайте також: На Вінниччині зафіксовано спалах пташиного грипу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.