Білорусь заборонила ввозити м’ясо птиці з Вінниччини

12:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Через спалах пташиного грипу, мясо птиці з Вінниччини заборонено ввозити на територію Білорусі. 

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, про це стало відомо з сайту департаменту ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду Білорусі.

“У зв’язку з цим із 24 січня введено тимчасові обмеження на ввезення до республіки з цього регіону живої птиці, інкубаційного яйця, диких, зоопаркових та циркових сприйнятливих тварин, м’яса птиці, яєчного порошку, меланжу, альбуміну та інших харчових продуктів переробки курячого яйця, пуху і пера. Заборона також поширюється на корми і кормові добавки з птиці, корми та кормові добавки рослинного походження (за винятком кормів для кішок і собак).

Усі раніше видані дозволи на ввезення в Білорусь такої продукції з Вінницької області скасовано”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, що позавчора схоже рішення ухвалив Європейський союз: з 22 січня заборонено поставляти м’ясо птиці з України в держави ЄС. 

Зазначимо, що на Вінниччині знищено вже понад 100 тисяч курей в межах боротьби з поширенням пташиного грипу в області. 

Як повідомляє Держспоживслужба, більшість курей знищено на ПП “Хутір” в Немирівському районі, де і було зафіксовано спалах захворювання.

Приміщення, де утримувалась птиця, наразі вільні, розпочинаються роботи з їх очистки та дезінфекції.

Також Держспоживслужба повідомляє, що “з метою контролю за епізоотичною ситуацією, в зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд.

Нагадаємо, що 18 січня, на промисловому підприємстві “Хутір” (Вінницька обл.) зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз “грип птиці” типу А, субтипу H5. Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Немирівській райдержадміністрації рішенням від 20 січня затвердила план ліквідації захворювання, визначила межі епізоотичного вогнища, зони захисту та нагляду.

До епізоотичного вогнища, крім ПП “Хутір”, віднесено господарства ТОВ “Немирів-Поділля” та СТОВ “Колосок” (Бугаків, Немирівського р-ну). До зони захисту (3 км зона навколо епізоотичного вогнища) віднесено дев’ять населених пунктів Немирівського району, до зони спостереження (10 км зона) увійшли 23 населених пункти цього самого району.

Читайте також: З птахоферми, де виявили пташиний грип, у січні продали понад мільйон курячих яєць

Читайте також: Пташиний грип на Вінниччині: Держспоживслужба закликає не купувати курей та яйця з рук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.