Як зустрілися Петлюра з Пілсудським у Вінниці: опубліковано унікальне відео

14:01
Автор: admin
Become a Patron!

Відео зустрічі очільника Директорії УНР Симона Петлюри з керівником Польської держави Юзефом Пілсудським на вокзалі міста Вінниця сьогодні на своєму ютюб-каналі опублікував Центр історії Вінниці.

Уривок взятий з фрагменту документальної стрічки 1937-го року “Юзеф Пілсудський” / “Józef Piłsudski”  режисера Ришарда Ординського.

Сама зустріч Петлюри з Пілсудським на вінницькому вокзалі відбулася 17 травня 1920 року. Саме тоді Юзеф Пілсудський сказав фразу, яка стала легендарною: “Без незалежної України не буде незалежної Польщі”.

“Хоча зображення двох очільників країн-союзниць у вікні вагону широко ідентифікуються як зроблені у Вінниці, наведемо й альтернативну точку зору: відео знято у місті Станіславів (нині Івано-Франківськ) на початку липня 1920 року, де Петлюра разом з Пілсудським брали участь в урочистостях з нагоди освячення панцирного потяга «Кармелюк». До речі, на початку фрагменту досить чітко видно напис на вагоні «P.K.P. STANISLAWOW».
Ймовірно, польські міжвоєнні документалісти «схрестили» вінницьку і станіславівську зустріч в єдине відео”, –  ідеться в подомленні на сторінці Центру історії Вінниці.

Нагадаємо, що у Вінниці у 2019-му році планують відкрити музей УНР, а раніше встановили перший в Україні пам’ятник Симону Петлюрі у повний зріст.