У 2019 році у Вінниці планують відкрити музей УНР

13:01
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Кількість унікальних музеїв у Вінниці в останні роки почала зростати. Це пояснюється не тільки розвитком міста, а й необхідністю самоідентифікації вінничан та знанні власної історії. Через кілька років до списку цікавих місць можна буде додати і Музей тимчасової столиці УНР.

Вчора, 20 грудня під час інтерв’ю телеканалу ВІТА міський голова Сергій Моргунов зазначив, що “той, хто не знає свою історію, не має майбутнього”. Також він додав, що є плани на створення спільно з “Центром історії Вінниці” кількох музеїв. Зокрема музею, присвяченого Українській Народній Республіки.

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

Олександр Федоришен, очільник “Центру історії Вінниці” розповів про це більш детально. Ідеться про Музей тимчасової столиці УНР і його повністю присвятять подіям Української революції 1917-1921 років. Даний історичний період багатий подіями та особистостями, особливо у Вінниці, тому експозиція майбутнього музею обіцяє бути насиченою.

Потенційне розташування майбутнього музею – вул. Симона Петлюри, 15. Там зараз перебуває Вінницьке обласне радіо, а в часи Директорії УНР там базувалася канцелярія Симона Петлюри. Мова йде саме про ту частину будівлі, яку досі не відновили – кімната-перемичка між двома частинами колишнього маєтку Боруха Львовича. 

Саму споруду плануюють відновлювати. В 2018 році на неї виділять 250 тисяч гривень, а в 2019 – мільйон гривень.

Відкриття музею хочуть приурочити до 100-річчя Вінниці, як тимчасової столиці УНР. Це означає, що офіційне відкриття може відбутись в лютому 2019 року.

Читайте також: 100 років Тимчасовій столиці: у Вінниці на День захисника влаштують масштабний історичний фестиваль