“Я – Маріуполь”: у серці Вінниці відкрився центр підтримки переселенців з міста-героя

17:14
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Інформаційно-гуманітарний хаб “Я – Маріуполь” відкрився у центрі Вінниці – на вулиці Соборній. Тут переселенцям з міста-героя допомагатимуть з розв’язанням питань щодо соціального захисту, юридичних проблем, а також надаватимуть гуманітарну допомогу.

Про це повідомив на фейсбук-сторінці вінницький міський голова, Сергій Моргунов:

Центр підтримки “Я – Маріуполь” відкрився у самому серці Вінниці – на вулиці Соборній. Тут переселенцям з міста-героя допомагатимуть з адаптацією у нових умовах. Для маріупольців працюватимуть їхні земляки – маріупольці, які, як ніхто, зрозуміє спільну біду. Разом з мером Маріуполя Вадимом Бойченком поспілкувались з першими відвідувачами. Обійми, сльози, радість від того, що побачили своїх – атмосфера зворушлива. До Вінниці переїхало близько трьох тисяч маріупольців, і завдяки цьому проєкту вони отримають комплексну підтримку.

Зазначається, що в центрі можна буде не лише отримати інформацію щодо соціального захисту та юридичних питань, але й проконсультуватись у лікаря.

Окрім цього, у хабі є дитяча кімната: вихователі тимчасово приглянуть за дітьми, поки батькам потрібно впоратись з робочими справами.

За словами керівника центру, ще до офіційного відкриття сюди вже приходили люди. Багато питань з приводу компенсації за втрачене житло та грошових виплат. Та чи не найбільше потребували саме фахової допомоги психолога:

Ми почали активну співпрацю з Маріуполем ще у 2017 році, у мирний час, і у важкий період не могли не підтримати дружню громаду. Маріуполь зазнав небаченої у 21 столітті трагедії. І для його мешканців важливо не втрачати надію та інтегруватись у життя нового для них міста. <…> Сьогодні маріупольців, вінничан і всіх українців об’єднує, на жаль, єдина спільна біда: росія прийшла війною на нашу землю. Але у нас і спільна мета – перемогти. Разом будемо і відбудовувати країну. А Вінниця і далі буде підтримувати та давати прихисток кожній українській родині, яка втратила рідний дім. Люди – це найважливіше, – йдеться в дописі Сергія Моргунова.

Також вінницький міський голова зазначає, що коли мер Маріуполя звернувся до команди з ідеєю хабу, муніципалітет надав приміщення, а міські підприємства допомогли з технічними питаннями.

 

Фото – ВМР

Читайте також: Російсько-українська війна – 24 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як Вінниця стала гуманітарним хабом у час війни

Читайте також: Маріупольський технологічний коледж переїхав до Вінниці та відновлює свою роботу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.