Маріупольський технологічний коледж переїхав до Вінниці та відновлює свою роботу

15:50
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Маріупольський фаховий коледж ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського з 11 квітня відновив освітній процес у дистанційному форматі у Вінниці. Заклад розпочав роботу на базі Вінницького кооперативного інституту.

Як повідомило “Суспільне”, Маріупольський технологічний коледж відновлює роботу на базі Вінницького кооперативного інституту. Загалом до повномасштабного вторгнення росії в Україну в коледжі навчалось близько 550 студентів. Освітній процес забезпечувало 34 викладачі на восьми спеціальностях на денному і заочному відділеннях.

Викладачка філософії та права у Маріупольському фаховому коледжі Аліна Копитова розповідає, що їх коледж єдиний, хто мав економічний напрям в Донецькому окрузі. Викладачі та студенти мали плани та розвивались, поки на подвірʼя коледжу не прилетів російський снаряд:

Наш коледж зруйнували назавжди. Снаряд потрапив в середину двора, – додає викладачка.

Методистка коледжу Елеонора Темнохуд вирішила залишити Маріуполь коли у сусідню квартиру влучив снаряд:

У мене немає автівки, тому ми виходили пішки. 22 березня. Люди на шляху підбирали і підвозили. До Вінниці я добиралася тиждень, – розповіла методистка.

Наразі квартира Елеонори зруйнована:

Стіни є, але вони згоріли. Ні вікон, ні дверей і все, що там було згоріло, – розповідає “Суспільному” жінка.

Аліна Копитова каже, що відновили навчальний процес вирішили, щоб студенти не втратили можливість отримати дипломи й рік навчання:

Прийшли до Вінницького кооперативного з проханням надати нам приміщення, аби могли працювати, шукати своїх студентів і викладачів. З 11 квітня процес навчання було відновлено.

Хоча й студентів коледжу, які наразі перебувають у Вінниці, всього двоє, однак віднайти понад 50% студентів та 22 викладачів вдалось по всьому світі. З іншими ж допомагає Вінницький кооперативний інститут:

Ми допомагаємо з викладачами навчальних дисциплін. Наші викладачі викладають інформатику, технічне креслення, оподаткування, – додає виконувачка обовʼязків ректора Вінницького кооперативного інституту Світлана Колотій.

Вінницький кооперативний інститут готовий надати Маріупольському коледжу технічне забезпечення, аудиторії та житло. Наразі викладачі коледжу допомагають своїм студентам закінчити навчальний рік, а випускникам – отримати дипломи. Окрім цього, коледж вже оголосив набір на наступний рік.

Фото – https://suspilne.media/та https://www.facebook.com/MCDonNUET/

Читайте також: Російсько-українська війна – 27 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: У Вінниці відремонтують приміщення в гуртожитку для розташування переселенців

Читайте також: У Вінниці близько 20 перукарень надають безкоштовні послуги переселенцям

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.