× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вже пора, але без паніки: вінничан закликають обирати сімейного лікаря, але не створювати ажіотаж

11:47
Автор: Юлія Плахтій

Рівно за тиждень, 1 квітня, в Україні та Вінниці зокрема можна почитати укладати угоди (декларації) із терапевтом, педіатром або ж сімейним лікарем. Медики наголошують, що зробити це можна буде протягом поточного року.

Як повідомляє Вінницька міська рада, вже сьогодні вінничани мають почати визначатися із фахівцем, який у майбутньому особисто слідкуватиме за здоров’ям свого «виборця».

Втім зазначено, якщо пацієнт у процесі обслуговування буде невдоволеним роботою лікаря – можна буде укласти декларацію з іншим. Натомість Директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш радить не змінювати лікаря часто, адже медику потрібен час, щоб вивчити історію захворювань, реакцію на ті чи інші ліки тощо.

У розрізі медреформи сімейний лікар – це базис на якому триматиметься здоров’я всієї нації. Він не тільки видаватиме рецепти на медичні препарати, а й стежитиме за вашим здоров’ям загалом і на перспективу. І коли у когось підвищиться тиск, то телефонувати треба вже не в «швидку», а до свого лікаря, який проконсультує телефоном (або приїде додому) і порадить що варто зробити, аби полегшало.

Обирати лікаря можна у будь-якому медичному закладі – незалежно від місця проживання. Як зазначив Олександр Шиш, підписувати декларації із лікарями можна протягом року, відтак не варто створювати надмірний ажіотаж. Водночас медик радить зробити це до 1 липня.

Для цього потрібно прийти до обраного лікаря на прийом, маючи при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер та мобільний телефон. Якщо обирається лікар для дитини – батьки мають надати свідоцтво про народження.

  • Це можна зробити вже з 1 квітня. Не варто створювати ажіотаж, але бажано це зробити до чергового погіршення вашого стану. Тоді держава буде знати, що ви знаходитись в системі, визначилися із сімейним лікарем і держава на це передбачила кошти, – каже Олександр Шиш.

Медики наголошують, що декларації з лікарями мають підписати всі. Якщо ж у родині є ті, хто самостійно не може цього зробити, довірені особи мають взяти все на себе.

Нагадаємо також, що VежА перевірила на собі процедуру пошуку сімейного лікаря, пройшовши увесь шлях.

Читайте також: Тест-драйв медичної реформи: у пошуках сімейного лікаря у Вінниці

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.