Виставки, хода і музична програма: у Літині відбудеться «Гальчевський фест»

10:42
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Протягом двох днів, 6 та 7 листопада, у Літині, що на Вінниччині, відбудеться Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Гальчевський фест» на честь легендарного командувача повстанських сил Правобережної України Якова Гальчевського, який родом з Вінниччини.

Як повідомило видання “Укрінформ”, метою фестивалю є вшанування, популяризація та підвищення рівня знань серед українського суспільства про легендарного командувача повстанських сил Правобережної України Якова Гальчевського (отамана Орла) та його боротьбу за незалежність та територіальну цілісність України.

6 листопада основна програма відбудеться на центральній площі Літина. Тут пройдуть концерти українських гуртів та відбудуться виставки майстрів традиційних ремесел, сучасної військової техніки та стрілецького озброєння.

Цього ж дня експонуватимуться національно-патріотична література, світлини та речі учасників російсько-української війни від Літинського краєзнавчого музею імені У. Кармелюка, а в місцевому центрі культури та дозвілля пройдуть виступи кобзарів та лірників.

Окрім того, відбудеться хода до могили захисників УНР, юнаків-новобранців Чорноморської дивізії та велика панахида за впокоєння воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Ввечері на фестивалі покажуть українські фільми «Роман Коваль: Повернення правди. Отаман Орел-Гальчевський», «Кіборги» та «Добровольці Божої Чоти».

7 листопада, на малій Батьківщині отамана Гальчевського – у селі Малинівка висадять дубову алею.

Організатори фестивалю зазначають, що подія спрямована на вшанування пам’яті героїв національно-визвольної боротьби, підвищення рівня патріотизму та інтересу до історії України.

Зазначено, що «Гальчевський фест» проводиться за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України, а під час заходів фестивалю будуть дотримані всі вимоги протиепідемічної безпеки.

Ознайомитись з повною програмою фестивалю можна за ЦИМ посиланням.

Ілюстративне фото – https://uain.press/