Виконком Вінницької міськради ухвалив рішення щодо демонтажу пам’ятника Горькому в Центральному парку

17:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

Виконавчий комітет Вінницької міської ради схвалив рішення, яке дозволить прибрати з Центрального парку пам’ятник Максиму Горькому. Рішення було ухвалено у відповідь на петицію, яка була зареєстрована 15 квітня та набрала необхідну кількість голосів. 

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Зазначимо, що сьогодні, 28 квітня, у Вінницькій міськраді відповіли на петицію щодо демонтажу пам’ятника Максиму Горькому.

У відповіді, йшлося про те, що питання демонтажу пам’ятника Горькому буде винесено на розгляд Ради з питань історії, топоніміки та культурної спадщини міста Вінниці. Також в муніципалітеті зазначали, що питання про демонтаж пам’ятника розглядалось й у минулі роки.

Так, у 2015 році було створено робочу групу з питань заборони використання комуністичної та націонал-соціалістичної (нацистської) символіки на території міста Вінниці, до складу якої увійшли науковці, історики, архітектори, представники громадськості.

Робочою групою було проведено моніторинг щодо знаків та символів на території міста, що містять комуністичну та радянську символіку та підготовлено рекомендації та пропозиції. На основі цих рекомендацій виконавчим комітетом міськради було прийнято рішення щодо демонтажу об’єктів, однак пам’ятник Максиму Горькому до переліку не включили.

Окрім цього, пам’ятник М. Горькому включений до переліку об’єктів культурної спадщини у Вінницькій області.

Тим не менш, як зазначають в міській раді, наразі ситуація суттєво змінилася.

Нагадаємо, нещодавно у Вінниці зареєстрували петицію із закликом демонтувати пам’ятник Максиму Горькому. На думку автора петиції, “настав час підтримати хвилю деколонізації, яка набирає обертів по всій країні та, нарешті, прибрати монумент оспівувачу радянського режиму з нашого парку”. Тоді петицію підтримало 502 особи із 350 необхідних.

Для довідки: Як повідомляють історики, Максим Горький є засновником методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Він називав українську мову “украинское наречие”, також був автором лозунгу, який широко використовували у часи сталінського терору 1937-1938 років: “Если враг не сдаётся, – его уничтожают”. Також історики зазначають, що Максим Горький, очевидно, підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ.

Після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк.

Ілюстративне фото – https://mistaua.com/

Читайте також: Російсько-українська війна – 28 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: “Рускій топонім іді на@#й”: у Вінниці розпочався процес деколонізації

Читайте також: Деколонізація міста: історики просять вінничан надсилати пропозиції щодо перейменування вулиць

Читайте також: У Вінниці демонтували погруддя Петру Запорожцю. ФОТО

Читайте також: На Вінниччині перейменували дві вулиці імені Валентини Терешкової

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.