У Вінниці збирають підписи за демонтаж пам’ятника Горькому. ПЕТИЦІЯ

13:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці зареєстрували петицію із закликом демонтувати пам’ятник Максиму Горькому, що розташований у Центральному парку ім. Леонтовича.

Автор цієї петиції, Сергій Воловик, наводить п’ять причин, чому Горького варто прибрати:

1) Горький – засновник методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР.

2) Негативна позиція Горького щодо української мови, висловлена у 1926 році в листі-відповіді письменнику Олексі Слісаренку. Там він її називає “украинское наречие”.

3) Горький очевидно підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ. Про це свідчить його візит до Соловецького табору у 1929 році.

Фото – google.maps

4) Горький – автор лозунгу “Если враг не сдаётся, — его уничтожают”, широко використовуваного у часи сталінського терору 1937-1938 років.

5) Під пам’ятником Горькому (його встановили у 1968 році) – склепи римо-католицького цвинтаря (у вересні-жовтні 1936 року Вінницький міськком та обком КП(б)У ухвалили рішення про закриття цього кладовища і включення його до складу парку культури та відпочинку).

– Вулицю Горького перейменували в м. Вінниці ще до декомунізації, а саме в 1992 році. Перейменування парку ініціювали ще у 2017-му, перейменували у 2020 році. Настав час підтримати хвилю деколонізації, яка набирає обертів по всій країні та, нарешті, прибрати монумент оспівувачу радянського режиму з нашого парку, – йдеться у тексті звернення.

Петицію можна підписати за ЦИМ посиланням протягом 14 днів. Для розгляду місцевою владою, вона має набрати щонайменше 350 голосів.

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: “Рускій топонім іді на@#й”: у Вінниці розпочався процес деколонізації

Читайте також: Деколонізація міста: історики просять вінничан надсилати пропозиції щодо перейменування вулиць

Читайте також: У Вінниці демонтували погруддя Петру Запорожцю. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.