На Вінниччині перейменували дві вулиці імені Валентини Терешкової

16:05
Автор: Богдан Будай

В Бершадській громаді на Вінниччині ухвалили рішення щодо перейменування двох вулиці імені Валентини Терешкової. Діячка відома тим, що була першою космонавткою за радянських часів. На сьогодні вона – чинна депутатка Держдуми РФ та прихильниця Володимира Путіна, яка з початку конфлікту з Росією підтримувала анексію Криму та введення російських військ на територію України. 

Як йдеться у відповідному рішенні сесії Бершадської міської ради від 1 жовтня, було ухвалено перейменувати вулицю Терешкової у селі Війтівка Гайсинського району Вінницької області на вулицю В’ячеслава Чорновола.

Також було перейменовано вулицю Терешкової у селі Красносілка Гайсинського району на вулицю Затишна. 

Дане рішення для врахування у роботі також передбачено надіслати: Гайсинській районній державній адміністрації; відділу ведення державного реєстру виборців Гайсинської РДА; Вінницькій регіональній філії державного підприємства “Національні інформаційні системи”.

Окрім того, цим рішенням Бершадської міськради також ухвалено перейменувати вулицю Радгоспна у селі Устя Гайсинського району Вінницької області на вулицю Заводська.

Нагадаємо, станом на червень цього року Вінниччина була другою областю в Україні за кількістю вулиць, названих на честь Валентини Терешкової. Так, на той момент на Вінниччині нараховували 35 вулиць та провулків, які “носили ім’я” Валентини Терешкової. Більше нараховано тільки на Хмельниччині – 37. Детальніше про це читайте за ЦИМ посиланням.

Варто зазначити, що наприкінці травня в Гнівані вулицю Валентини Терешкової було ухвалено перейменувати на вулицю Юності. Тоді за рішення проголосувала громада Гнівані. Міська влада затвердила перейменування на черговій сесії 23 червня.

Валентина Володимирівна Терешкова (біл. Церешкова; нар. 6 березня 1937 року, Масленниково, Тутаєвський район, Ярославська область, РРФСР) — російська політична діячка, льотчиця-космонавтка СРСР, перша у світі жінка-космонавтка (1963) — одноосібно вийшла у політ, тривалістю майже 3 доби, на кораблі «Восток-6», що 48 разів облетів Землю, пролетівши у космосі близько 2 млн кілометрів. Герой Радянського Союзу (1963). Член ЦК КПРС у 1971—1990 роках. Народний депутат СРСР (1989—1991), депутат Верховної Ради СРСР. 1995 року отримала звання генерал-майор авіації у відставці (перша в російській армії жінка-генерал). Депутат Державної думи Російської Федерації, заступниця голови комітету Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації федеративного устрою та місцевого самоврядування з 2011 року. Упродовж політичної кар’єри була палкою прихильницею Брежнєва, Хрущова та Путіна — останньому ініціювала поновлення термінів президентства до 2036 року. Підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, підтримала війну в Сирії.

Фото – rbc.ru 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.