Вийти з тіні: вінницьких «безробітних» запрошують працевлаштовуватись офіційно

10:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Кількість безробітних, які реєструються в центрах зайнятості на території Вінницької області, зменшилася вдвічі.

Як розповів голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, про це свідчать дані статистики.

Втім, чиновник назвав іншу проблему, що спостреігається на Вінниччині: налічується 780 тисяч економічно активного населення, водночас офіційно працюють – 280 тисяч людей, ще понад 180 тисяч – зайняті в малому бізнесі.

Йдеться про решту 300 тисяч людей на так званому «сірому» ринку зайнятості: неофіційне працевлаштування, виїзд на заробітки за кордон та «сезонна робота». Такі люди, наголошує Коровій, соціально незахищені, особливо у передпенсійний період.

Зазначено також, що у зв’язку із цим, в області реалізується поетапна стратегія, що передбачає створення робочих місць, пов’язаних із заповненням вакансій представниками саме цього «сірого» сектору ринку зайнятості.

У якості прикладу очільник Валерій Коровій навів кілька потужних компаній, які відкривають на Вінниччині свої виробництва й відтак очікують поповнення лав співробітників.

Читайте також: Японська компанія Fujikura відкриє власне виробництво в Немирові 

  • Зараз на базі вінницького «45-го заводу» вже започаткований проект американської компанії «Делфі», де буде створено 2 100 робочих місць. Японська компанія «Фуджікура» увійшла в місто Немирів – це ще 700 робочих місць на першому етапі. Зараз завершуються перемовини щодо розміщення у Вінниці виробничих потужностей іншої японської компанії – Sumitomo Corporation (виробництво деталей для автомобільної промисловості). Це дасть можливість протягом двох років створити ще близько 4 тисяч робочих місць, – зауважив голова ОДА.

Читайте також: 

У Вінниці має намір відкрити власне виробництво японська автокорпорація Sumitomо

Середня зарплата на вінницькому заводі UBC group становитиме 10,5 тисяч гривень

Наступного року у Вінниці запускається підприємство UBC Group, материнська компанія якого розташована у Харкові. Наразі триває активна фаза будівельних робіт в Індустріальному парку, де буде створено ще 2,5 тисячі робочих місць.

Вінницька ОДА спільно із міською радою реалізують другий етап стратегії, яка націлена на створення конкурентоспроможних робочих місць.

Читайте також: Вінницьким підприємцям виділили майже два мільйони допомоги на розвиток бізнесу