× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Всеукраїнський протест на Вінниччині: завтра “євробляхи” перекриють чотири траси. ПЕРЕЛІК МІСЦЬ

10:08
Автор: Vежа

На Вінниччині збираються перекрити рух на чотирьох трасах та влаштувати протестну акцію біля облдержадміністрації. Таким чином “АвтоЄвро Сила” вимагатиме умов для доступного розмитнення автомобілів з Європи. 

Розпочнуть всеукраїнську акцію непокри у вівторок, 20 листопада. Як зазначають організатори на сторінці у Facebook, акції пройдуть у всіх областях та будуть безстроковими.

– Відбуватимуться до моменту отримання результатів щодо питання відміни законопроектів #8487 та #8488, які були прийняті без урахування вимог громадськості, зокрема – про відміну коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу, – вказано в анонсі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні легалізували «євробляхи»: деталі нового закону про розмитнення авто

На Вінниччині активісти збираються перекривати рух на трасі М12 за с. Якушинці (49.252614,28.354351), на трасі М21 поблизу готельно-ресторанного кмплексу “Дубовий гай” (49.338029,28.514606), перехрестя поблизу Могилів-Подільського, E583 (48.805757,27.848055), ділянку М12 у Гайсині (48.808582,29.419198).

Також у Вінниці о 10 ранку розпочнеться протестна акція під стінами обласної державної адміністрації.

За попередніми підрахунками організаторів участь в акціях по всій Україні візьмуть понад 50 000 автомобілістів.

– Ми наперед повідомляємо нашим співвітчизникам точні координати всіх місць, де будуть відбуватися акції, аби вони могли зкоригувати свій маршрут. Розуміємо, що акції створять ускладнення руху у точках їх проведення, аби ми не створили Вам дискомфорту, просимо Вас утриматись від руху вказаними на мапі місцями, оскільки ми дуже не хочемо завдати Вам незручностей. Просимо нас зрозуміти – нас дістало, що влада не чує своїх громадян! Тому ми мусимо здійснити загальнонаціональну акцію непокори, щоб продемонструвати, що нас мільйони, з яких – десятки тисяч людей готові діяти! – додають організатори акції.

Повний перелік ділянок у різних областях, які збираються перекривати, можна знайти за посиланням ТУТ.

Нагадаємо, що на початку листопада Верховна Рада України прийняла законопроект №8487, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів. Згідно із законопроектом, акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений і базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро. Фактично розмір акцизного податку, який буде необхідно сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини. Тобто показник об’єму двигуна буде ділитися на 1000, а коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років. Таким чином, акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, має бути меншим, ніж раніше. Проте, крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) та збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості). Окрім цього закон посилює відповідальність за порушення митних правил.

Також нагадаємо, що нещодавно вінницькі автомобілісти, в тому числі і власники авто з так званими “євробляхами” протестували “проти необґрунтованого підвищення цін на пальне”. Водії перекрили Київський та Центральний мости.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці активісти заблокували два мости, протестуючи проти підвищення цін на пальне. ФОТО

Головне фото – expres.online

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.