× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

В Україні легалізували «євробляхи»: деталі нового закону про розмитнення авто

15:47
Автор: Vежа

Верховна Рада України легалізувала “євробляхи”: 250 народних депутатів в цілому проголосували за законопроект №8487, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів.

Як повідомляє Економічна правда, головною зміною до законопроекту в порівнянні з першим читанням є встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну (так званих “євроблях”).

Тобто окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу Закону у силу. Також всі сплачені податки за цей період мають надійти в Пенсійний фонд.

Окрім того, проект закону №8487 вносить зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизом легкових авто. Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Оскільки до базових ставок будуть застосовуватися коефіцієнти, то фактично розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини. Тобто показник об’єму двигуна буде ділитися на 1000, а коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років.

Акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно меншим за той, що діє сьогодні. Проте, крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Нагадаємо, протести та мітинги із вимогою зробити розмитнення авто доступнішим, відбувалися по всій території країни, в тому числі й у Вінниці. Зокрема, вінницькі автовласники під гаслом «Кожному українцю – доступне Авто» протестували під стінами Вінницької обласної державної адміністрації, скликали усіх водіїв на всеукраїнські акції, а цими днями вирушили до Києва, щоб висловити свою позицію під стінами Верховної Ради під час масштабної акції в підтримку доступного розмитнення.

Читайте також: Вінницькі депутати вкотре проігнорували вимоги автовласників: активісти готують масштабний мітинг 

За доступне розмитнення: вінницькі автолюбителі скликають водіїв на всеукраїнську акцію 

Також нагадаємо, що нещодавно вінницькі автомобілісти, в тому числі і власники авто з так званими “євробляхами” протестували “проти необґрунтованого підвищення цін на пальне”. Водії перекрили Київський та Центральний мости.

Читайте також: У Вінниці активісти заблокували два мости, протестуючи проти підвищення цін на пальне. ФОТО

Головне фото – tsn.ua

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.