Воєнно-політична сатира та погашені тематичні марки: у Вінниці презентували виставку Міжнародного конкурсу карикатур. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:53
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 28 липня, у Вінниці, в приміщенні креативного простору “Артинов”, відбулась церемонія погашення марок “Ассоль уже не та…” та “Святий Миколай рятує Миколаїв”, а також виставка Міжнародного конкурсу карикатур “Російський військовий корабель, йди…!”. Виставку презентували вже у 20 містах в Україні та за кордоном, у Вінниці ж вона триватиме лише протягом сьогоднішнього дня. 

Перед початком церемонії погашення марок та відкриттям виставки присутніх запросили хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих внаслідок російсько-української війни.

У Вінниці марки погасили спільно заступниця міського голови Галина Якубович, керівник вінницької дирекції АТ “Укрпошта” Володимир Шаловінський, координаторка мандрівної виставки та випуску тематичних марок, голова Асоціації лідерів туризму Миколаївської області, віце-президентка Національної туристичної організації Тетяна Чичкалюк та вінницький художник Олександр Нікітюк, чиї роботи також були презентовані в рамках виставки.

Марки мають номінали для пересилки простих листів у межах України. Спеціальним поштовим штемпелем постійної дії 50-го відділення вінницької дирекції “Укрпошти” запрошені учасники робили відтиски по черзі.

 

 

Фінальне гашення всі четверо зробили разом.

 

 

 

 

Як кажуть в департаменті маркетингу й туризму Вінницької міськради, конверти з підписами та погашеними марками також будуть передані до вінницького Музею української марки імені Якова Балабана.

Основою для марок стали карикатури відомих українських художників Віктора Джеваги та Юрія Журавля (останній відомий також як фронтмен гурту “Ot Vinta” – авт.).

Окрім того, протягом сьогоднішнього дня вінничани та гості міста мають можливість придбати, по суті, раритетні марки, марковані аркуші, тематичні конверти, пам’ятні монети, які є, скоріше, жетонами, оскільки не мають номіналу, та навіть безпосередньо розміщені в “Артинові” карикатури, оскільки вони не є оригінальними, але роздрукованими на фотопапері.

Одна марка кожного типу коштує 100 гривень, конверт – також 100 грн, поштовий аркуш – 1000 гривень, а пам’ятні жетони – 300 грн за одиницю. Вартість картин – 200 гривень. За словами директора департаменту маркетингу й туризму Олександра Вешелені, всі кошти будуть направлені на підтримку шпиталю в Миколаєві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також на продаж виставили тематичні календарики із картиною “Ассоль уже не та…”. За словами Тетяни Чичкалюк, творці календаря залишили серед переліку свят День перемоги, який залишили без дати.

Коли ми його робили, коли писали свята, то позначили День Конституції, День Незалежності, День захисника та захисниці України, залишили позначку і для Дня Перемоги. Ми не поставили дату, але знизу написали: “День, на який всі очікують”, – каже Тетяна Чичкалюк. 

Що стосується виставки Міжнародного конкурсу карикатур “Російський військовий корабель, йди…!”, то, як зазначають в департаменті маркетингу, ініціатори цієї експозиції – ротарі-клуби “Одеса-Рішельє” та “Миколаїв” спільно з Гільдією власкорів Одеси. Участь у творчій акції взяли 45 художників із 15 країн світу, які загалом презентували 280 робіт. Назва виставки, яка також перегукується і з першою випущеною за час повномасштабної війни маркою, пов’язана з уже легендарною фразою українського захисника на острові “Зміїний”.

Перша виставка карикатур відбулася в Одесі. Згодом експозиції побували у Миколаєві, Києві, Коблевому, Чернігові, Ніжині, Івано-Франківську, Коломиї, Львові, Тернополі, Луцьку, Рівному, Ужгороді та навіть на полярній станції “Академік Вернадський”. У Вінницю виставка карикатур прибула зі Словаччини, з міст Спішська Нова Весь і Кошице. Заплановано показати роботи у Раді Європи у Страсбурзі, а також у низці місць Євросоюзу.

До слова, на старті до виставки увійшли 3 роботи вінницького художника Олександра Нікітюка. Зокрема, карикатура “Пам’ятник невідомому російському солдату”, на якій зображено свиноподібну істоту з награбованим в Україні “добром”, розміщену на постаменті.

Вони поводяться, як свині, вони порушують усі закони ведення війни, прийняті міжнародними правилами. Вони на сьогодні спаскудили образ солдата, і сьогодні російський солдат для міжнародної спільноти виглядає саме так: свинорилий, який краде холодильники, пральні машинки і несе тільки смерть та небезпеку світу, – коментує Олександр Нікітюк.

До презентації виставки у Вінниці додались ще близько 10 карикатур автора. Оригінали робіт Нікітюка перебувають у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, де була виставка політичної сатиричної карикатури художника.

 

На виставці презентовані роботи авторів з різних областей України, а також карикатуристів з-за кордону. Зокрема, є роботи авторів зі Швеції, Румунії, Ізраїлю, Бразилії, Німеччини та навіть росії. Так, зокрема, на карикатурі російського автора зображено путіна, який бачить у віддзеркалені понівечене обличчя Адольфа Гітлера. Поруч – алюзія на відому кінематографію російського режисера Олексія Балабанова “Брат” та “Брат – 2”. Тут в образі братів – озброєні ракетами лукашенко та путін. Робота належить українському художнику з Дніпра.

Ще одна робота, що привертає увагу, – карикатура авторства Сергія Поздняка з Києва, на якій зображено міністра закордонних справ росії лаврова в образі янгола смерті із закривавленими руками та вписано його брехливі цитати щодо геополітичних планів росії.

Нагадаємо, першою маркою воєнного часу, яку випустила “Укрпошта”, була марка “Русскій воєнний корабль, іді…!”, спецпогашення якої відбулось 12 квітня. Також сьогодні в приміщенні обласної військової адміністрації відбулось спецпогашення марки “Доброго вечора, ми з України”. Деталі – за ЦИМ посиланням.

Фото – автора

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.