“Русскій воєнний корабль, іді…!”: у Вінниці відбулось спецпогашення поштової марки. ФОТО

14:07
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 12 квітня, відбулось спецпогашення поштової марки “Русскій воєнний корабль, іді…!”. Загальний тираж марки становить 1 мільйон екземплярів (по 500 тисяч екземплярів номіналом F та W). Відсьогодні марку введено в обіг. 

Марки “Русскій воєнний корабль, іді…!” стали першими, які випускає “Укрпошта” в умовах воєнного стану.

 

 

 

 

Марка присвячена фразі, сказаній в перший день повномасштабної війни росії проти України, 24 лютого, українським прикордонником з острова Зміїний Романом Грибовим. З етичних міркувань, в назві марки використовується неповна цитата захисника. Фактично, фраза стала одним з символів спротиву українців російській агресії.

Як кажуть у вінницькій дирекції АТ “Укрпошта”, для випуску марки акціонерне товариство провело народний конкурс, в якому взяли участь понад 500 художників з різних куточків світу. Для вибору ескізу в голосуванні взяли участь понад 8 тисяч респондентів. Переміг в голосуванні ескіз художника Бориса Гроха, митця родом з Криму, який після окупації півострова у 2014 році був змушений покинути свою домівку і наразі проживає у Львові.

 

 

Спецпогашення у Вінниці відбулося за участі очільника Вінницької ОДА (ОВА) Сергія Борзова та голови Вінницької дирекції “Укрпошти” Володимира Шаловінського.

На жаль, ні білоруси, ні росіяни не побачать цієї марки. Хоча, рано чи пізно, думаю, побачать. Мені дуже близьке по духу звернення прикордонників, які перебували на острові Зміїний. Зрозуміло, що з етичних міркувань фраза неповна. Вона коротка, дуже влучна. І, в принципі, в собі має дуже глибокий і потужний зміст щодо агресії російської федерації, – каже Сергій Борзов. 

За словами директора Вінницької дирекції “Укрпошти” Володимира Шаловінського, сьогодні о 12 годині спецпогашення марки відбулося у всіх обласних центрах, підконтрольних Україні.

 

 

 

 

 

 

Загалом, марка має два номінали: F та W. Марки номіналом F призначені для курсування в межах України. Маркою номіналом W маркуватимуть листи за кордон.

Вартість марки номіналом F становить 23 гривні.

Вартість марки номіналом W складатиме 1,5 доларів.

Вартість спеціалізованого конверта, випущеного спеціально до дати погашення марки – 6 гривень. Конверт зі спецпогашенням коштуватиме 34 гривні.

Нагадаємо, наприкінці березня прикордонник Роман Грибов з острова Зміїний, який послав “русскій воєнний корабль” у відомому напрямку, повернувся з полону додому.

Фото – автора

Читайте також: Російсько-українська війна – 12 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.