У Вінниці відбулось спецпогашення марки “Доброго вечора, ми з України”. ФОТО

14:09
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 28 липня, у Вінниці, як й в інших обласних центрах України, відбулось спецпогашення марки “Доброго вечора, ми з України”. Ескіз нової марки з ілюстрацією, де український трактор тягне російський танк, раніше шляхом голосування обрали українці. Тепер марку та іншу філателістичну продукцію з її зображенням можна придбати у відділеннях “Укрпошти” чи онлайн. 

Сьогодні, у День української державності (до слова – відзначається в Україні вперше), у нашому місті спецпогашення марки відбулось за участю очільника Вінницької ОВА та керівника Вінницької дирекції АТ “Укрпошта”, які зазначили, що ця марка є одним із проявів ідентичності українців.

“На марці відтворено реальні події, які мали місце на Миколаївщині та інших регіонах, коли українські селяни без зброї забирали російську техніку, допомагаючи ЗСУ виборювати перемогу. Ця марка так само, як і її попередниці, показує незламність, безстрашність і винахідливість українців, якими сьогодні захоплюється весь світ” – зазначають в “Укрпошті”.

Марка вийшла тиражем у 5 мільйонів екземплярів, також “Укрпошта” випустила відповідні листівки та конверти.  Спецпогашення і введення в обіг марки сьогодні відбулося одночасно в усіх обласних центрах України, за винятком АР Крим, Севастополя та Херсона.

 

 

 

 

Про конкурс і марку

На початку представники “Укрпошти” зазначили, що нині словами “Доброго вечора, ми з України” вітаються, вони звучать у музичних композиціях та є надзвичайно популярними не лише в Україні, а й у світі. Під час голосування за обрання сюжету нової поштової марки з-поміж п’яти варіантів для  українці віддали найбільше голосів саме за варіант “Доброго вечора, ми з України” з ілюстрацією, на якій український трактор тягне ворожий танк.

– У відкритому конкурсі на ескіз марки надійшло близько 1500 робіт, перемогу здобув малюнок Анастасії Бондарець. В голосуванні за кращий ескіз взяли участь понад 900 тисяч респондентів. За словами авторки, її малюнок – саме про те, як кожен українець робить усе все від нього залежне і в силу своїх можливостей для того, щоб наблизити нашу перемогу, – повідомила представниця “Укрпошти”.

 

Що і як можна придбати

Разом з маркою, “Укрпошта” випустила листівки та конверти. 

Марка надрукована накладом 5 млн примірників, з яких 3 млн – з номіналом М (еквівалент 18 грн) для оплати поштових відправлень всередині країни та 2 млн – із номіналом W (еквівалент $1,5), призначеним для оплати міжнародної поштової кореспонденції. Проте будуть деякі обмеження на продаж – 2 аркуші на кожен номінал та 5 конвертів.

Також доступний для продажу тематичний мерч, на купівлю якого обмежень не буде. Це, зокрема, магніти, футболки, шопери тощо.

Придбати марку, листівки, конверт і мерч можна з 28 липня у всіх відділеннях поштового зв’язку чи одним зі способів, які “Укрпошта” вказала ТУТ (також відкрито продаж на міжнародних майданчиках). Детальні умови придбання – ТУТ.

Фото Зорини Гаджук