Вінниця – у “жовтій” зоні: рішення Центральної комісії з техногенно-екологічної безпеки

19:05
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Центральна комісія з техногенно-екологічної безпеки “поділила” Україну на карантинні зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”. Вінницю, Могилів-Подільський та п’ять районів області віднесено до “жовтої зони”. 

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я на своїй фейсбук-сторінці. Також оприлюднено інтерактивну карту, яку можна переглянути за ЦИМ посиланням.

 

Як повідомив у Telegram міністр Кабміну Олег Немчінов, рішення комісії набуде чинності з 3 серпня. Як пише “Громадське”, Державна комісія буде оновлювати поділ України на зони кожної п’ятниці.

Згідно з результатами засідання Центральної комісії ТЕБ та НС 31 липня, три регіони визначені за рівнем поширення COVID-19 як червоні зони: по одному у Волинській, Тернопільській та Чернівецькій області. До помаранчевої зони віднесені 10 регіонів: 2 – у Волинській, 4 – у Львівській, 2 – в Івано-Франківській та 2 – у Тернопільській областях.

До жовтої зони потрапили 40 регіонів. Зокрема, згідно з оприлюдненою картою, до “жовтої зони” увійшли Вінниця та місто Могилів-Подільський, а також Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський та Тульчинський райони Вінницької області.

Інші населені пункти Вінницької області – в “зеленій зоні”.

Згідно з постановою від 22 липня, “зелена зона” передбачає:
– перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
– проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
– кінотеатри із заповненістю на 50%;
– перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

“Жовта зона” (+ обмеження “зеленої”), забороняється:
– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

“Помаранчева зона” (+ обмеження “жовтої”), забороняється:
– діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
– діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
– планові госпіталізації в лікарнях;
– спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
– прийом нових змін в дитячі табори;
– обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

“Червона зона” (+ обмеження “помаранчевої”), забороняється:
– робота громадського транспорту;
– відвідування закладів освіти;
– діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Зазначимо, що про механізм розподілення ще 22 липня розповів Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Тоді ж  Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року.

Віднесення області до тієї чи іншої зони залежить від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах.

Тоді Степанов також повідомив, що нові норми карантину “гармонізуються з європейськими”, також змінюються підходи до показників захворюваності. Так, рахуватимуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.

При цьому очільник МОЗ наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження. Згідно з постановою, встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.