Адаптивний карантин в Україні продовжили до кінця літа

15:25
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 22 липня.

Як повідомляється на Урядовому порталі, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначив:

– У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС.

Глава МОЗ Максим Степанов на нараді у президента також повідомив, що нові норми проведення карантину гармонізуються з європейськими, також змінюються підходи до показників захворюваності. Так, рахуватимуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.

При цьому очільник МОЗ наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження. Степанов пояснив, що всі критерії розроблені “на основі нашого досвіду та досвіду західних партнерів” і що “Зелена зона” не означає повне зняття карантину.

Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

– у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або респіратора;

– проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;

– кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;

– пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Відповідно до постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

– завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;

– середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

– коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;

– показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Зазначено, що залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях, застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Як пише “Укрінформ” із посиланям на слова Степанова, регіони, що постійно перебувають в зеленій зоні, не потребують окремого втручання та посилення протиепідемічних заходів на національному рівні.

Водночас якщо протягом п’яти днів будуть змінюватися зазначені показники, регіон переходити або в “жовту зону”, або в “помаранчеву”, або в “червону”.

Дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року. Наразі постанова ухвалена, але її ще мають доопрацювати.

Пізніше Міністерство охорони здоров’я оприлюднило інфографіку щодо тих чи інших заборон, які діятимуть у тих чи інших зонах. Зокрема зазначено, що “залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. При цьому критерії для розподілу регіонів на чотири зони залишаються незмінними”.

Залежно від показників вживатимуться заходи з послаблення чи посилення карантинних обмежень в окремо визначених регіонах.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.