Вінниця обирає собі владу: як голосують вінничани в умовах карантину. ФОТО, ВІДЕО

16:22
Автор: admin
Become a Patron!

Вперше в історії України відбуваються вибори у карантинних умовах.

Цього разу виборці дільниця та члени виборчих комісій виглядають інакше: на дільницях встановлені дезінфектори, намальована розмітка для збереження соціальної дистанції та є урни для використаних масок і ручок, а члени комісій – в одноразових рукавичках та захисних прозорих щитках.

 

 

 

 

 

Вінниця разом з усією Україною обирає собі місцеву владу: міського голову, міських депутатів, а також депутатів обласної та районної рад. І також вперше відбувається це за частково відкритими спискам: окрім партії, яку ви бажаєте підтримати, можна також проголосувати за конкретного кандидата в депутати, який балотується від цієї політичної сили на даному окрузі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні виборці Вінниці не надто активно пішли реалізовувати своє виборче право: так, станом на 12:00 на дільницях міської ОТГ було зафіксовано явку на рівні 11%. Нагадаємо, що голосування триває до 20:00, тож ви ще можете встигнути обрати тих кандидатів, яких вважаєте найбільш достойними представляти ваші інтереси у владі.

 

 

 

 

 

 

Ще однією “новацією” цьогорічних виборів стало так зване “опитування від Зеленського”: люди, які інколи не хочуть представлятися, перебувають неподалік виборчих дільниць і дають громадянам “опитувальні листи” – звичайні аркуші А4 без жодних реквізитів, які потрібно заповнити та кинути в картонну скриньку. Як нам вдалося з’ясувати, одна людина “проголосувати” в такому “опитуванні” може необмежену кількість разів.

 

 

 

 

 

Загалом же процес голосування у Вінниці відбувається порівняно спокійно та без критичних порушень, які можуть вплинути на результати волевиявлення громадян. Станом на цю годину найгучнішими інцидентами, зафіксованим у Вінниці, стало повідомлення про “замінування” (вибухівку на щастя не знайшли) однієї з виборчих дільниць та штовханина 46-річного вінничанина з одним з “волонтерів” від Зеленського.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Водночас з огляду на нову систему підрахунку голосів та велику кількість бюлетенів, процес підрахунку голосів може тривати довше, ніж звичайно. Водночас вже о 21:00 Комітет виборців України має оголосити результати власного екзит-полу, який проводиться біля виборчих дільниць міста. Про це і про всі головні події дня виборів та підрахунку голосів ми оперативно інформуватимемо наших читачів у межах нашого онлайн-марафону “Місцеві вибори 2020 – Вінниця”.

Тож стежте за оновленнями на Vежі у нашому спеціальному розділі “Місцеві вибори 2020”.  

Фото Ольги Мірошниченко, відео Миколи Геркалюка