“Голосуй”, скільки заманеться: як у Вінниці влаштували акцію “5 питань від президента”. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:37
Автор: admin
Become a Patron!

Однією з найбільших інтриг цьогорічних місцевих виборів стало зокрема й те, як відбуватиметься “опитування від президента”, що його Володимир Зеленський вирішив організувати прямо в день виборів та безпосередньо біля виборчих дільниць. 

Попри обіцянки опитувати людей “на виході з виборчих дільниць”, тобто вже після того, як виборець проголосував (аби це не розцінювалося як вплив на волевиявлення), у Вінниці взяти участь у такому опитуванні можна в будь-який час, в тому числі й до голосування.

Так, наші журналісти з легкістю заповнили “опитувальний лист” тричі поспіль біля різних дільниць ще до того, як зайшли на дільницю. “Волонтери”, які проводять таке “опитування”, не змогли пояснити, чому виборець може взяти участь в “опитуванні” ще до моменту голосування на дільниці.

 

Крім того “волонтери” не змогли пояснити, як відбуватиметься підрахунок “голосів” та коли і ким будуть оприлюднені його результати. Так само “волонтери” не фіксують і не можуть відстежити, скільки разів одна й та сама людина взяла участь в цьому опитуванні. Теоретично, відвідавши різні виборчі дільниці, один і той самий виборець може взяти участь в опитуванні необмежену кількість разів, адже його особа жодним чином не верифікується.

На дільниці, розташованій у приміщенні Вінницького педагогічного університету ми стали свідками конфліктної ситуації між одним з кандидатів в депутати Вінницької обласної ради та “волонтерами”, які проводять опитування. На його думку, таке опитування є незаконним, а відтак “волонтери” не можуть перебувати біля виборчої дільниці.

“Волонтери” з цим не погодилися і в конфлікт втрутилася представниця поліції. Попри те, що кандидат вимагав викликати на місце слідчо-оперативну групу поліції, поліцейська просто відвела “волонтерів” подалі від виборчої дільниці, аж за територію навчального закладу.

 

 

Крім того на “опитувальних листах” немає жодних реквізитів, за якими їх можна обліковувати: тобто точні копії таких опитувальників можна роздрукувати на звичайному домашньому принтері. Водночас “волонтери” звертають увагу на те, що скриньки, куди вкидають заповнені “опитувальники”, є “опечатаними”. Проте “печатка” являє собою смугу паперу, на якому нанесено номер дільниці та чийсь підпис.

Лише в одному випадку – перед дільницею, розташованою в кінотеатрі Коцюбинського, – “волонтер” відмовився видати нам опитувальний лист до того моменту, як ми вийдемо з дільниці.

Зазначимо також, що поліцією вже відкрито кримінальне провадження за фактом хуліганських дій відносно “волонтера”, який проводив опитування. Як йдеться в повідомленні поліції, на вулиці А. Первозванного 46-річний вінничанин штовхнув “волонтера” та пошкодив скриньку для проведення опитування “5 питань від президента”.

Фото Ольги Мірошниченко