Вінницький театр ляльок дав перший концерт у новому приміщенні. ФОТО

16:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 15 вересня Вінницький обласний театр ляльок дав перший концерт у новому приміщенні на площі Стуса, розташованому в “Книжці”. 

 

“Гарна новина, якій зрадіють найменші вінничани та й діти всієї нашої області. Обласний ляльковий театр сьогодні дав перший концерт у новому приміщенні в будівлі “Книжка”. Вітаю колектив закладу, заздрю по-доброму маленьким глядачам – Вінниця тепер має найкращий ляльковий театр! Чудовий подарунок до Дня міста!

Сучасна сцена, звукове та світлове обладнання, комфортна зала, яка тепер вміщатиме вдвічі більше відвідувачів, та просторі майстерні, до речі, приміщення адаптовані для людей з інвалідністю. Велика подяка від вінницької громади усім, хто реалізував цей проект, у тому числі голові ОДА Валерій Коровій за вольове рішення”, – написав на своїй фейсбук-сторінці міський голова Сергій Моргунов.

 

 

 

Нагадаємо, що кількома днями раніше Олександр Свіньїн, головний режисер театру ляльок, розповів, що сьогодні представлять 11 номерів, загальною тривалістю 70 хвилин. Утім потрапити на нього зможуть лише ті, хто матиме спеціальне запрошення, адже роблять концерт “для всіх, хто причетний до цієї події, хто виділяв кошти, приймав рішення, будував, знаходив…”. Таким чином, зі слів керівництва, театр ляльок хоче віддячити за нове приміщення, якого в них не було десятки років, і за ті умови, які з’явилися (зокрема гаряча вода і душова для співробітників).

А вінничани та гості міста зможуть потрапити до театру ляльок вже за місяць, коли відбудеться відкриття 82-го театрального сезону. Його відкриють фестивалем “Подільська лялька”, який триватиме протягом 1-5 жовтня. Сам фестиваль відкриють прем’єрою вистави “Річкова Фея Агайя” (зазначимо, що раніше цю виставу планували показати 14 вересня).

Михайло Байдюк, директор Вінницького академічного обласного театру ляльок, розповів, що на цей фестиваль до Вінниці приїде 12 колективів, в тому числі й чотири зарубіжних: з Польщі, Румунії, Литви і Молдови. А на прем’єру “Річкової Феї Агайї”, яка відбудеться, 1 жовтня, очікують на приїзд автора цієї п’єси – німецького письменника Генріха Діка.

Нагадаємо, що нове приміщення для обласного академічного театру ляльок знайшли в “Книжці”. Минулої весни ми декілька разів там побували, щоб подивитися, як триває реконструкція. Детальніше про це читайте  ТУТ і ТУТ.

Керівники театру ляльок розповіли, що завдяки новому приміщенню вони отримали у шість разів більшу сцену, на якій навіть старі постановки будуть виглядати інакше, та абсолютно нове сучасне обладнання, якого не мали досі: підйомники для м’яких декорацій, цифрове світлове і музичне обладнання тощо. Для цього й розширять штат співробітників: з’явиться ще вісім людей, які займатимуться технічним обслуговуванням.

Зі слів Валентини Троян, на сцені планують встановити навіть кіноекран, який можна було би використовувати для нового формату в дитячих виставах. А загалом нове приміщення вона називає “поліфункціональним дитячим мистецьким закладом, де можна подивитися будь-який концерт чи виставу”.

– Я думаю, не по господарськи було би (і в творчому, і в фінансовому плані) використовувати сцену тільки для театру ляльок, – зазначив також і Олександр Свіньїн, головний режисер Вінницького академічного обласного театру ляльок. – Це має стати заклад, де зранку йдуть лялькові вистави, а ввечері, наприклад, концерт якогось барда. Мені здається це дуже правильно. І технічні можливості для цього є. Через брак приміщень ми мусили просити зали для відкриття фестивалю “Подільська лялька” в інших закладах (театр Садовського, “Зоря”), а тепер ми з гордістю можемо пропонувати своє приміщення для проведення таких заходів.

Вперше театр запрацював у Вінниці з 1937 року і діяв до 1941. У наступні чотири роки, до 1945, театр призупинив свою роботу, а ляльки та декорації були закопані на подвір’ї одного із акторів на П’ятничанах. У наступних роках театр переїздив з міста в місто, побувавши у Жмеринці та Ямполі. До Вінниці повернувся лише у 1949 році. Тоді репетиційна зала, художні майстерні, склад реквізиту та ляльки розміщувались в кімнаті та господарських приміщеннях квартири головного режисера В. Шестака. В подальшому театр існував при Вінницькій обласній філармонії, а зали для репетицій та декорацій були в парку. У листопаді 1966 року театр отримує приміщення для майстерень та репетицій у новозбудованому будинку по вул. Л. Толстого, 6А, де знаходиться й досі. Відкриття стаціонарної сцени та глядацької зали на 100 осіб було відкрито у тій же будівлі лише 1993 року.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.