Вінницький апеляційний суд залишив під вартою колишнього настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині

16:37
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд залишив під вартою колишнього настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині Дмитра Т.

Як повідомляє Вінницький апеляційний суд, 53-річного священника підозрюють у вчиненні злочинів у сфері національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Ідеться про священника, який, зокрема, заперечував збройну агресію росії, виправдовував тимчасову окупацію частини України та вихваляв терористів. Так, як раніше повідомлялось, він повторював наративи кремля про «громадянську війну» в нашій державі та вихваляв ексватажків терористичної організації «днр» Олександра Захарченка, «Гіві» та «Моторолу».

Апеляційну скаргу на рішення слідчого судді Вінницького міського суду подав адвокат священника. Просив суд скасувати його, бо вважає ухвалу безпідставною й ухваленою з порушенням норм процесуального права. Наполягав на новій ухвалі, якою клопотання слідчого задовольнити частково й застосувати до Т. цілодобовий домашній арешт.

Захисник підозрюваного аргументував, що «Підозрюваний визнав вину, щиро розкаявся, зрозумів, що вчинив неправильно. Він – одружений, виховує трьох неповнолітніх дітей».

Натомість прокурор повідомив, що Т. оголошували в розшук, кримінальне провадження зупиняли: підозрюваного не було за місцем проживання. Тому сторона обвинувачення вважає, що існує ризик переховування від суду й слідства, а ще – впливу на свідків.

– Опитано кілька свідків, котрі входили до створеного Т. телеграм-каналу каналу, де він поширював матеріали з сайту російської православної церкви, – повідомив прокурор.

Як додав на судовому засіданні прокурор, підозрюваний служив у російській церкві, а 2020 року його направили працювати священником на Вінниччині.

Як встановило слідство, ймовірний правопорушник поширював у месенджері ще й пропагандистську інформацію із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, захоплення державної влади. Також заперечував збройну агресію російської федерації проти України, представляючи її як внутрішній громадянський конфлікт.

Зокрема підозрюваний публікував у Телеграм: «Заявление о том, что УПЦ никакого отношение не имела к Московскому Патриархату – это апогей лжи, которая началась робкими ссылками на то, что в регистрационных документах Минюста УПЦ зарегистрировали без приставки МП…».

Поширював антиукраїнський інформаційний контент релігійної та пропагандистської спрямованості він і в російській соцмережі «ВКонтакте».

Інкримінують Т. кримінальні правопорушення згідно з частиною 2 статті 109 та частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників). За них передбачено покарання – до трьох та до п’яти років позбавлення волі відповідно.

Фото – з фейсбук-сторінки Управління СБ України у Вінницькій області

Читайте також: Взяли під варту настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині, який виправдовував окупантів і ширив антиукраїнську агітацію серед прихожан

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.