Вінницький активіст, якого затримали 9 травня, виграв суд у справі про адміністративне правопорушення

16:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький активіст Давид Пшеничний, якого затримали поліцейські на акції 9 травня, виграв суд у справі про адміністративне правопорушення. Сьогодні, 6 липня, йому скасували складену раніше постанову за порушення карантину.

У рішенні Вінницького міського суду йдеться, що 9 травня активіст справді перебував на площі Європейській без вдягнутого респіратора, або захисної маски. Водночас стаття 44-3 (частина 2) Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за перебування під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту у громадських будинках, спорудах і громадському транспорті.

У зв’язку з цим суд вирішив задовольнити позов активіста, скасувати постанову і закрити провадження у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Документ наданий Давидом Пшеничним

Нагадаємо, що Давида Пшеничного затримали 9 травня після того, як він разом з товаришами приніс до “вічного вогню” на Європейській площі фото бійців УПА. Однак офіційною причиною затримання, зі слів активіста, озвучили порушення маскового режиму. За це на хлопця у відділку склали адміністративну постанову за порушення ч.2 ст.44-3 КУпАП, яка передбачає штраф від 170 до 255 гривень.

Давид Пшеничний розповів, що під час затримання у нього намагались силою відібрати телефон, заламували руки, тисли на шию… Внаслідок цого він отримав травми, що підтверджено медичним висновком лікарів. Також у Мережі поширилось відео, на якому представник поліції відмовився на вимогу активіста пред’явити своє службове посвідчення та пропонував “бартер на бартер” обмінятись показами документів.

Відтак, Давид Пшеничний позивався до ГУ НП у Вінницькій області з вимогою визнати дії  поліцейських протиправними та скасувати складену на нього постанову по справі про адміністративне правопорушення (порушення карантину).

Оскільки розгляд справи відбувався за відсутності представника відповідача, не відомо, чи на це рішення буде апеляція (її можна подати протягом 10 днів). Відповідачем у справі вказаний старший дільничний офіцер Гуменюк І. М, який склав постанову на активіста.

Також нагадаємо, що поліція відкрила кримінальне провадження через вірогідне перевищення службових повноважень поліцейськими під час затримання активіста 9 травня. Наразі матеріали провадження за підслідністю передали до Державного бюро розслідувань.

Про це Vежі 18 червня повідомив сам активіст та розповіла Ірина Добровольська, заступниця начальника відділу комунікації ГУ НП у Вінницькій області.

Так, за словами Пшеничного, він звернувся до поліції із заявою про вчинення протиправних дій з боку правоохоронців при його затриманні. Однак спершу в поліції не хотіли відкривати кримінальне провадження – зробили це лише після того, як активіст оскаржив дії (бездіяльність) правоохоронців щодо невідкриття у суді.

Фото –  з Facebook-сторінки Давида Пшеничного та ГО “Основа майбутнього”

Читайте також: У вінницькій поліції розпочали перевірку через затримання активіста на 9 травня. ВІДЕО, ФОТО

Читайте також: У поліції відкрили кримінальне провадження через вірогідне перевищення повноважень при затриманні активіста Пшеничного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.