У вінницькій поліції розпочали перевірку через затримання активіста на 9 травня. ВІДЕО, ФОТО

15:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Дев’ятого травня у Вінниці поліція затримала активіста, який приніс до Меморіалу слави фото вояків УПА. Під час затримання, хлопець отримав тілесні ушкодження, а у поліції обіцяють провести службову перевірку. 

Затриманим активістом виявився Давид Пшеничний, з ГО “Основа майбутнього”. Про цю ситуацію на своїй сторінці у Facebook написав громадський діяч Сергій Сидорук:

– Цікава ситуація сталася у Вінниці 9 травня, біля вічного вогню, в центрі міста. Героями історії стали офіцери поліції міста. Активісти ГО “Основа Майбутнього”, вирішили покласти квіти на меморіал слави полеглим солдатам, також вони принесли фото вояків УПА, які також воювали проти нацизму. Це не сподобалось якимось комуністам, що прийшли покласти квіти і вони повідомили поліцію про “провокацію”, де вони її побачили і що то були за люди, наразі не зрозуміло.

Поліція затримала одного активіста під приводом, що він на громадському заході без маски, хоча дійство проходило на відкритій місцевості і крім нього було ще безліч людей без маски. Замість того, щоб скласти адмінпротокол, йому викрутили руки і повезли у відділок. По дорозі не давали змоги взяти телефон, щоб він зміг зв’язатися з рідними. В службовій машині в нього намагались забрати телефон, який йому просто кинули в салон його друзі, коли двері вже закривались.

 

 

 

Наскільки мені відомо, молодий патріот отримав розтягнення плеча та м’язів шиї, але точні висновки зможемо дізнатись тільки повної перевірки у медичному закладі. У відділку на нього склали протокол, який не дали в руки прочитати, ті хто його писав, не пред’явили свої службові посвідчення (є відео доказ, який опублікується згодом), людині не повідомили його права, по факту його просто викрали посеред вулиці, при чому силою. Но фото видно, як офіцер поліції у службовій формі, відштовхує друга викраденої людини, що намагався передати мобільний телефон (повне відео викрадення буде трохи згодом, коли закінчиться повний медичний огляд) коли його посадили в службову машину. Думаю, ми скоро побачимо громадські акції протесту під відділками поліції. Слідкуйте за оновленнями.

Пізніше Давид Пшеничний опублікував медичний висновок лікарів. У ньому сказано, що хлопець отримав “пошкодження зв’язок шийного відділу хребта, часткове пошкодження зв‘язок правого плечового суглобу, розтягнення та деформацію частин плечового поясу”.

– На 9 травня поставили квіти й портрети воїнам УПА, які боролись проти двох режимів, визнаних Україною злочинними. Одразу налетіла «вата» та комуністи, почали кричати, називати фа****ом. Поліція їх не чіпала, а мені сказала що фотографії ставити заборонено. Я взяв ці рамки в руки.

Одразу мене міцно взяли за руки та кудись повели. Не представились, не пред’явили посвідчення. Коли зрозумів, що будуть садити в машину, попросив друзів дати мені телефон, на який знімали. Телефон закинули мені з третього разу, поліцейський щоразу викидував його назад та відштовхував друзів. Я почав одразу дзвонити близьким, вирвати телефон з рук вони не змогли, то вирішили заламати руку разом з ним. На питання: «нащо ви це робите? За що?» вони казали: «Та не кричи, ми тебе не чіпаємо».

Привезли у відділок, почали писати протокол, затримали мене через те, що був без маски в громадському місці. З доказами ніби мого правопорушення мене не ознайомили. Мої анкетні дані в них вже були записані. Копію протоколу та постанови мені не надали. На моє прохання пред‘явити службове посвідчення, мені запропонували «бартер на бартер, так сказать», — коментував своє затримання активіст.

Як повідомляє видання “На Парижі”, у поліції прокоментували, що нині проводять службове розслідування, а про результати перевірки обіцяють повідомити.

У коментарі Vежі Давид Пшеничний пояснив, що про службове розслідування у поліції вперше дізнався з публікацій у ЗМІ.

– Я написав заяву про злочин (про тілесні ушкодження — ред.) 12 числа, вони навіть не внесли її до Єдиного реєстру досудового розслідування, хоча були зобов’язані це зробити. Пояснили це тим, що в тих діях, які я описав, що вони мене заламали, нанесли тілесні ушкодження, забрали телефон, кинули його тричі на землі — у цьому вони не побачили складу кримінального правопорушення. Хоча, якщо це заява про кримінальне правопорушення, то вони повинні були в будь-якому випадку вносити її в ЄРДР.  Я ще написав скаргу, що не внесли до ЄРДР і сьогодні (17 травня — ред.) ще додам мої медичні висновки, що в мене пошкодження зв’язок правого плечового суглоба і шийного відділу хребта. Долучу це до моєї заяви, — розповів Давид Пшеничний.

Він додав, що йому також не надали копію постанови та протоколу про затримання. Відтак, активіст написав звернення на отримання цих документів.

Фото, відео з Facebook-сторінки Давида Пшеничного та ГО “Основа майбутнього”