Вінницькі волонтерки разом з дітьми шиють безкоштовні маски. ФОТО

14:06
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

П’ятеро вінничанок шиють та безкоштовно роздають захисні маски. До волонтерок звертаються не лише вінничани, а й медичні заклади, в тому числі – зі Львову.

Як розповіла Vежі одна з волонтерок, Вікторія Лисюк, вона шиє маски разом зі своєю сестрою, подругами та навіть дітьми.

Грошей благодійниці не приймають. Проте будуть раді, якщо людина, яка отримає маски, передасть натомість матеріали для їх виготовлення. Передусім потрібні стрічки та матеріал (зокрема бавовняна тканина).

Які маски шиють волонтерки та як їх отримати

Маски шиють з восьми шарів марлі та двох шарів бавовни, прикріплюючи до них стрічки або резинки. Маски багаторазові: їх достатньо випрати та випрасувати для повторного використання.

Тканину, яку люди натомість передають волонтерам, пруть та прасують.

Для того, щоб отримати пошиті волонтерками маски, треба звернутись до Вікторії за номером 097 711 54 02 та зазначити, скільки масок та для кого потрібно. За тим людина має приїхати до будинку Вікторії та забрати маски.

Волонтерка каже, що варто розуміти, що кількість масок в одні руки – це не гуртові партії (були «замовлення» й на тисячу одиниць). В середньому маски віддають з розрахунку 1-2 на одну людину.

Можливості принести тканину з метою пошити маски виключно для цієї людини – немає.

– “Ось я вам дала тканину і ви пошийте з цієї тканини для мене” – так не буде, тому що інші люди теж потребують. Є бабусі старенькі, є люди, які в лікарнях працюють, і вдома в них немає тканини… Значить, хтось їм має допомогти, донести ще свою тканину, отримати свої маски, а решту щоб отримали, наприклад, лікарі.

У майстринь були випадки, коли «замовники» вимагали якогось іншого «дизайну». Проте жінки наголошують, що це не зовсім той випадок, коли є можливість «перебирати». Разом із тим, є маски різних кольорів.

«Майстерня» та люди

«Майстерню» організували у Вікторії вдома. Жінка розповіла, що раніше займалась хенд-мейдом, зокрема виготовляла ляльок ручної роботи. Коли світом почала поширюватися коронавірусна інфекція, жінка почала панікувати, зокрема через те, що має родичів за кордоном. Щоб якось відволіктись, почала шити маски.

Потім запропонувала людям ці маски, а з часом почали надходити прохання пошити маску. Кількість прохань зростала, тож подруги Вікторії почали їй допомагати. Хтось ріже тканину, хтось шиє, хтось готує їжу, адже «волонтери теж люди». Періодично ці «ролі» змінюються.

У групі волонтерів наразі сама Вікторія, а також Наталя Маліцька, Альона Джадан, Наталя Вітковська, Інна Загороднюк. Старшим допомагають дві шестирічні дівчинки – донька Вікторії Олександра та донька іншої подруги Вікторії – Настя Козаченко. Обидві дівчинки навчають в першому класі в 33-ій школі. Зараз вони ріжуть стрічки та обрізають нитки, що залишаються після прошивки масок.

 

Вікторія каже, що волонтерки – не домогосподарки, а працюючі жінки: хтось працює в салоні краси, хтось – в ІТ-компанії. Хтось встигає і працювати, і шити маски.

Обсяги робіт та потреби

Як зазначила Vежі Вікторія, спершу для пошиття масок використовувала наявні матеріали, що залишались від створення ляльок. Потім знайомі приносили марлю та бинти, а зараз долучаються й сторонні люди.

Раніше була всього одна швейна машинка, відтак процес рухався повільно. Сьогодні отримали другу машинку від вінничанки Анни – пристрій вже налаштовують.

Вчора волонтерки пошили понад 200 масок і люди продовжують звертатися. Є навіть «замовлення» від представників лікарні Львова, куди мають відправити 30 масок.

Також до волонтерок звернулись з вінницького шпиталю, дитячої обласної лікарні та пологового будинку.

Вікторія наголошує, що маски можна робити самостійно. На своїй фейсбук-сторінці жінка оприлюднила спеціальну відеоінструкцію.

Зазначимо також, до пошиття масок долучились і в приватному кризовому центрі “Дім Мама”.

Там наразі проживає двоє матусь, які є швачками та можуть шити маски. Втім, як зазначено у дописі засновниці центру Ольги Череватової, наразі швейна машинка в центрі лише одна.

“Матусі хочуть виготовити якнайбільше масок, щоб вберегти Ваше здоров’я. Хто має змогу привезти швейну машинку у центр “Дім Мама”?” – йдеться у дописі Ольги.

“Дім мама” розташовано за адресою: Вінницька область, Вінницький район, село Лука-Мелешківська, вул.Верхня Нагірна 38. Телефон гарячої лінії 093 006 68 22. Детальніше про Центр можна прочитати за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Як власноруч виготовити антисептик та захисну маску: поради від МОЗ

Читайте також: 10 мільйонів тестів та мільйон масок для аптек: Зеленський анонсував прибуття в Україну вантажу з Китаю. ВІДЕО

Читайте також: Аптечний дефіцит: у вінницьких аптеках розповіли, чи варто очікувати масок і що є в продажу зараз

Читайте також: Міськрада передала лікувальним закладам та комунальникам 84 тисячі марлевих пов’язок з резерву

Читайте також: Люди, маски, “блок-пости”: як живе Вінниця під час карантину. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото надано Вікторією Лисюк, а також зі сторінки Ольги Череватової

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.