Вінницькі трамваї та тролейбуси у 2019 році перевезуть пасажирів на понад півмільярда

21:31
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міськради замовив Вінницькій транспортній компанії послуги з перевезення пасажирів у 2019 році на понад півмільярда гривень. Відповідний проект договору ухвалив міськвиконком ще 27 грудня на засіданні.

Йдеться про перевезення вінничан та гостей міста електротранспортом – трамваями та тролейбусами. У документі розраховано вартість пасажироперевезень на кожен місяць від кожного виду транспорту. Проте, у проекті договору не враховано показники перевезень містян муніципальними автобусами та маршрутними таксі.

У документі зазначено, що загальна вартість транспортних послуг становить 507 мільйонів 742 тисячі 800 гривень. 

Також у проекті договору вказано вимоги до інтервалу руху міського електротранспорту та кількість трамваїв чи тролейбусів, які мають щоденно працювати на лінії. У випадку недотримання умов договору виконавцеві послуг – тобто Вінницькій транспортній компанії, буде нараховуватися пеня. VежА публікує ці дані по кожному маршруту.

Інтервали руху трамваїв

Згідно із проектом договору, вінницькі трамваї протягом 2019 року наїздять понад 3,4 тисячі вагоно-кілометрів. Транспортний департамент за ці послуги заплатить 203 мільйони 97 тисяч 100 гривень. Від Вінницької транспортної компанії як виконавця послуг вимагається регулярність руху трамваїв у межах 95%.

Маршрут №1 Електромережа – Залізничний вокзал. На цей маршрут протягом усього року буде виходити максимум 13 трамваїв у робочі дні з інтервалом руху між кожним рейсом 7-9 хвилин. У вихідні на маршруті курсуватиме 10 трамваїв, а інтервал їх руху складе 7-15 хвилин.

Щоправда, влітку ситуація зміниться – у робочі дні на лінію виходитиме 9 трамваїв з інтервалом руху 7-14 хвилин. У вихідні влітку планується випускати на маршрут 10 трамваїв, які курсуватимуть з проміжком у 7-15 хвилин.

Маршрут №2 Барське шосе – Вишенька. Протягом року на цей маршрут виїжджатиме щоденно 6 трамваїв у будні з інтервалом руху 21-29 хвилин. У вихідні на лінію виходитиме 4 траваї з інтервалом 42-55 хвилин. У літні місяці кількість вагонів на лінії залишатиметься та ж сама, проте скоротиться інтервало руху до 21-29 хвилин в робочі дні. У вихідні змін у графіку на цьому маршруті не передбачається.

Маршрут №3 Вишенька – Електромережа є наймолодшим і найкоротшим серед усіх. На лінію щодня як у робочі, так і у вхідні дні протягом року буде виходити 3 трамваї, які курсуватимуть з інтервалом 14-15 хвилин. Влітку на цьому маршруті щодня працюватиме 2 трамваї у робочі дні та три вагони у вихідні. Інтервал руху не зміниться.

Маршрут №4 Барське шосе – Залізничний вокзал є одним із найдовших та найбільш завантажених. На лінію щодня виходитиме 23 трамваї з інтервалом руху 5 хвилин у робочі дні та 14 трамваїв, які курсуватимуть з частотою 6-8 хвилин. Влітку графік руху трамваїв на цій лінії практично не зміниться, а проміжок між рейсами у вихідні скоротиться на 1 хвилину.

Маршрут № 5 Барське шосе – Електромережа. У робочі дні на лінії щоденно працюватиме 8 трамваїв, які курсуватимуть з інтервалом 9-13 хвилин. У вихідні на маршрут буде виходити 5 вагонів із часовими проміжками між рейсами у 8-16 хвилин. Влітку кількість вагонів на маршруті не зміниться, а інтервал руху в будні зросте на 2 хвилини.

Маршрут №6 Залізничний вокзал – Вишенька також є одним із найдовших. На лінію у робочі дні має виходити 21 травмай із інтервалами в русі до 6 хвилин. У вихідні кількість вагонів на маршруті скорочуватиметься до 14, а проміжки між рейсами становитимуть 7-14 хвилин. Влітку у робочі дні кількість вагонів на лінії скоротиться до 12, які курсуватимуть з інтервалом 10-12 хвилин. У вихідні дні літа число вагонів на маршруті не зміниться, проте інтервал руху скоротиться на 2 хвилини.

Інтервали руху тролейбусів

Вінницькі тролейбуси відповідно до проекту договору протягом 2019 року наїздять понад 6,9 тисячі тролейбусо-кілометрів. Транспортний департамент з послуги заплатить понад 304 мільйони 545 тисяч гривень. Регулярність руху тролейбусів при цьому має становити 97%.

Маршрут №1 ВПЗ – вул. Лугова. У вихідні дні цей маршрут обслуговуватися не буде. У робочі дні на маршруті працюватиме 5 тролейбусів із інтервалом руху від 22 до 53 хвилин. Влітку інтервал скоротиться до 26-37 хвилин.

Маршрут №2 Меморіал Визволення – вул. Чехова. На лінію в робочі дні буде виходити 4 тролейбуси, інтервал складе 18-35 хвилин. У вихідні на маршруті працюватиме 3 тролейбуси з інтервалом 22-37 хвилин. Влітку маршрут буде обслуговувати 3 тролейбуси з часовими проміжками між рейсами 18-55 хвилин у будні та вихідні.

Маршрут №3 ВПЗ – Вишенька. У робочі дні на лінії працюватиме 18 тролейбусів, інтервал руху – 7-13 хвилин. У вихідні маршрут буде обслуговувати 10 тролейбусів з інтервалом 9-10 хвилин. Влітку кількість тролейбусів не зміниться, проте інтервал зросте до 8-16 хвилин як у робочі дні, так і в вихідні.

Маршрут №4 Вишенька – вул. Лугова. На лінії у будні працюватиме 12 тролейбусів, інтервал руху складе 16-30 хвилин. У вихідні на маршрут виходитиме 6 тролейбусів, інтервал – 35 хвилин. Влітку у будні інтервал між рейсами зросте до 23-39 хвилин, у вихідні навпаки скоротиться до 24-32 хвилин.

Маршрут №5 Вишенька – Залізничний вокзал є найбільш завантаженим – у робочі дні лінію мають обслуговувати 23 тролейбуси та курсувати з інтервалом 4-10 хвилин. У вихідні 21 тролейбус перевозитиме пасажирів з інтервалом між рейсами 3-6 хвилин. Влітку працюватиме 19 тролейбусів з інтервалом 5-10 хвилин у робочі дні та 21 тролейбус із аналогічними інтервалами між рейсами у вихідні.

Маршрут №6 Меморіал Визволення – Залізничний вокзал. У вихідні та робочі дні на маршрут виходитиме 9 тролейбусів з інетрвалом у 7-14 хвилин. Влітку на лінії у вихідні працюватиме така ж кількість тролейбусів з тим же графіком руху, проте у будні маршрут буде обслуговувати на один тролейбус менше.

Маршрут №6А ВПЗ – Залізничний вокзал щодня обслуговує лише один тролейбус, а інтервал його руху складає 82 хвилини. Влітку графік руху аналогічний.

Читайте також: Вінницькі транспортники створили графік руху тролейбусів, облаштованих для людей з інвалідністю

Маршрут №7 Залізничний вокзал – вул. Лугова. Тролейбусів на цьому маршруті передбачено 8 у будні та 7 у вихідні, інтервали руху 8-18 хвилин та 8-16 хвилин відповідно. Влітку на лінії також працюватиме 7 тролейбусів з інтервалом 23-32 хвилини у будні та 8-18 хвилин у вихідні.

Маршрут №8 Вишенька – Меморіал Визволення. Тролейбуси на цій лінії працюють лише у будні. Щодень їх має виходити на маршрут 6 одиниць, інетрвал 10-15 хвилин. Влітку з таким же інтервалом працює три тролейбкси.

Маршрут №9 Меморіал Визволення – вул. Коріатовичів у будні щоденно буде обслуговувати 4 тролейбуси, інтервал 18-28 хвилин. У вихідні на лінії має курсувати 3 тролейбуси з частотою руху 19-46 хвилин між рейсами. Влітку із інтервалами між рейсами 31 хвилина на лінії працюватимуть 9 тролейбусів у робочі дні та 3 – у вихідні.

Маршрут №10 Вишенька – вул. Чехова протягом року буде обслуговувати 10 тролейбусів з інтервалом руху 7 -12 хвилин у робочі дні та 7-14 хвилин у вихідні. Влітку на лінії 10 тролейбусів будуть перевозити пасажирів з інтервалом 7-14 хвилин.

Маршрут №11 Залізничний вокзал – вул. Коріатовичів – тут у будні на лінії буде працювати 6 тролейбусів, інтервал 13-15 хвилин. У вихідні 4 тролейбуси їздитимуть з частотою 17-34 хвилини. Влітку з інтервалом 17-34 хвилини на лінії курсуватиме 5 тролейбусів у будні та 4 – у вихідні.

Маршрут №12 Аргарний університет – вул. Чехова – у робочі дні 6 тролейбусів на лінії будуть перевозити пасажирів із частотою між рейсами13-23 хвилини. У вихідні працюватиме 3 тролейбуси, інтервал –  4-32 хвилини. Протягом літа на лінії з інтервалом 17 хвилин на маршруті буде працювати 6 тролейбусів у будні та 3 тролейбуси у вихідні.

Маршрут №13 Аргарний університет – Меморіал Визволення. На цій лінії в будні працюватиме 7 тролейбусів, інтервал 14-22 хвилини, у вихідні маршрут не обслуговується. Влітку у робочі дні 6 тролейбусів будуть перевозити пасажирів із інтервалом 18 хвилин між рейсами.

Маршрут №14 Аргарний університет – Залізничний вокзал. Тут у будні 6 тролейбусів курсуватимуть з інетрвалом 16 хвилин. У вихідні на маршрут буде виходити 3 тролейбуси, інтервал 27-59 хвилин. Влітку графік аналогічний.

Маршрут №15 Вишенька – Муніципальний ринок у будні обслуговуватиме 6 тролейбусів, інтервал руху становитиме 17-30 хвилин. У вихідні на лінії курсуватиме 4 тролейбуси із проміжками в рейсах у 22-34 хвилини. Влітку у робочі дні 6 тролейбусів будуть перевозити пасажирів з частотою рейсів 22-34 хвилини. У вихідні протягом літа графік руху на цьому маршруті не зміниться.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року за підсумками Форуму європейської ініціативи CIVITAS, Вінниця опинилася серед найбільш передових міст Європи та отримала престижну нагороду у сфері «чистого» міського транспорту – CIVITAS Awards 2018. Цією премією Європейська Комісія відзначила Вінницю за впровадження унікальної практики модернізації трамваїв з власним брендом VinWay.