× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницькі католики на Різдво молитимуться кількома мовами та провідають поранених

15:23
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці католицьке Різдво, яке за григоріанським календарем відзначається 25 грудня, почнуть святкувати молитвами кількома мовами.

Як розповів представник Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-католицької церкви Костянтин Морозов, у Свят-вечір 24 грудня католики зберуться у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської, щоб розпочати святкування Різдва молитвою різними мовами.

Служб Божих, які звуться пастирками, буде кілька: о 20:00 (польською, французькою, англійською), 21:30 (українською), 24:00 (українською).

  • Пастирка – це урочиста Служба, під час якої згадується зокрема прихід пастирів до Віфлеємської стайні, які були першими простими людьми, які прийшли вклонитися Ісусу Христу, – пояснив Костянтин Морозов. – Також на першій пастирці обіцяв бути єпископ Радослав Змітрович, який читатиме проповіді кількома мовами.

Наступного дня, 25 грудня, розпочнуться Служби Божі о 7:30, 9:30 (польською), 11:00, 12:30, 17:00, 18:30.

  • Ми, римо-католики, святкуємо, коли з’являється перша зірка. Співаємо колядки, ділимось прісним хлібом, ділимось побажаннями. Цього року будемо складати ці побажання, особливо про мир, бо в нас війна. До того ж, для католиків 2017-й є сотою річницею від «Фатімських об’явлень», коли в 1917 році в португальському містечку явилася Богородиця й закликала людство молитися та наближатися до Бога, бо буде війна, попереджала про переворот в Росії. Тому 2017 рік буде «Фатімським» – будемо згадувати ті події, проводити молебні.

Із 25 грудня по 7 січня за ініціативою Ради протестантських церков у Вінниці триватимуть концертні програми, частина з яких буде благодійною. Про це розповів голова Ради церков Вінниччини Михайло Вільчинський.

  • Різними конфесіями будуть проведені заходи з метою збору коштів для лікування важкохворих дітей. Вже призначені заходи в онко-лікарні, про допомогу дітям в школах-інтернатах, дитячих будинках. Один із проектів – закупка понад сотні комплектів зимового одягу та взуття для дитячого будинку; відвідування АТОвців у шпиталях. Різдво має бути доступним тим, хто поки не відчуває цього свята.

Також Михайло Вільчинський розповів, що із нагоди підписання Президентом указу про відзначення у 2017 році річниці «Реформації», у рамках проекту «R-500», по Вінниці будуть встановлені 24 намети із волонтерами, які розповідатимуть про Реформацію в Європі та Україні та що вона принесла на наші території.

  • Люди можуть просто зайти в ці намети та поспілкуватись, попити гарячого чаю. Ще зараз в розробці проект «Помоліться за мене» – в таких самих наметах волонтери прийматимуть молитовні прохання віруючих. Таким чином, ми засвідчуємо, що ми молимось за всіх людей.

Втім, як зазначив Ігор Салецький, начальник управління у справах національностей та релігій ОДА, католицьке Різдво 25 грудня офіційно вихідним днем не вважатиметься. Згідно Закону України про працю, «За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств, установ, організацій надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їх великих свят з відпрацюванням за ці дні». Тобто, католикам, якими є 10% населення області, потрібно буде  звертатись до свого керівництва із відповідною заявою про вихідний.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.