Вінницька міська рада затвердила бюджет на 2024 рік

16:02
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька міська рада затвердила бюджет громади на 2024 рік. Документ передбачає, зокрема, 1 мільярд на пріоритет «Безпека та оборона».

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради. Зазначено, що за доходами бюджет сформовано в обсязі 6,3 млрд грн. Основну роль у структурі бюджету відіграє загальний фонд, забезпечуючи 96,4 % всіх доходів. Одним із бюджетоутворюючих залишається податок на доходи фізичних осіб.

Видатки – на рівні 6,5 млрд грн, з яких 5,6 млрд грн – за рахунок власних надходжень. У структурі видатків загального фонду 161 млн грн (2, 9%) становить резервний фонд, кошти якого передбачені на випадок ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, зокрема збройної російської агресії.

Так, “на пріоритетні напрями за рахунок власних доходів планується спрямувати левову частину бюджету, а це 3 мільярди гривень”. Зокрема зазначено: 

З них 1 мільярд – на пріоритет «Безпека та оборона»: підтримку Збройних сил України та безпеку мешканців громади;

1,2 мільярда – на пріоритет «Стійкість»: зміцнення економічної спроможності, стабільну роботу критичної інфраструктури, якісний рівень освіти та охорони здоров’я;

816,3 мільйона – на пріоритет «Турбота»: забезпечення соціальної підтримки Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та родин загиблих, а також усіх вразливих верств населення.

У міськраді цитують директорку департаменту фінансів ВМР Антоніну Лесь:

– Значну частину бюджету становлять захищені статті – виплата заробітних плат бюджетним працівникам, оплата енергоносіїв та комунальних послуг, спожиті бюджетними установами, харчування дітей у закладах освіти, оплата стипендій учням ПТНЗ, соціальні пільги та допомоги. Всі інші видатки на 2024 рік розраховано, виходячи з режиму економії, об’єктивного вибору пріоритетів, ефективного та раціонального використання коштів.

Серед видатків бюджету, які були представлені в проєкті бюджету, варто відзначити наступні:

– Виконання “Програми заходів забезпечення обороноздатності військових частин та інших військових формувань Вінницького гарнізону, територіальної оборони та мобілізаційної підготовки на території Вінницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки” – 600 мільйонів гривень.

– Виконання заходів Програми “На варті міського порядку” – понад 87,6 мільйона гривень.

– Компенсаційні виплати на пільговий проїзд електротранспортом окремим категоріям громадян – понад 105,4 мільйона гривень.

– Надання дошкільної освіти – понад 793 мільйони гривень.

– Надання загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету – понад 332 мільйони гривень.

– Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню – майже 156,7 мільйона гривень.

– Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами – понад 104,3 мільйона гривень.

– Забезпечення діяльності бібліотек – понад 23,6 мільйона гривень.

– Розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту – понад 87 мільйонів гривень.

– Будівництво об’єктів соціально-культурного призначення – 354,6 мільйона гривень. Переважно кошти виділяють на термомодернізації різних закладів освіти та будівництва споруд цивільного захисту в закладах освіти.

Резервний фонд місцевого бюджету – понад 161,4 мільйона гривень.

Загалом сума видатків – понад 6,5 мільярда гривень.

Варто зазначити, що обсяги капітальних вкладень бюджету Вінницької міської територіальної громади у розрізі інвестиційних проектів у 2024 році складає понад 512,9 мільйона гривень.

Зокрема, на реконструкцію (модернізацію) системи оповіщення населення м. Вінниця у 2024 році обсяг капітальних
вкладень місцевого бюджету становить 19,3 мільйона гривень, на будівлю для розміщення Вінницького інноваційно-технологічного парку по вул. 600-річчя, 21а – 31,4 мільйона, а на нове будівництво каналізаційної насосної станції та насосної станції водопостачання Вінницького індустріального парку по вул. Немирівське шосе, 213 – 17,4 мільйона.

“За” Бюджет Вінницької міської територіальної громади проголосували 45 депутатів з 46, “проти” – 1.

Фото – ВМР

Читайте також: У Вінниці прозвітували про роботу міського голови та міської ради у 2023 році

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.