Вінниччина втратила лідерство щодо ремонту доріг в регіоні

10:47
Автор: Сергій Стриж

Вінниччина не увійшла у число областей України де найкраще проводиться ремонт доріг. Такий висновок можна зробити за інформацією з урядової наради Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, присвяченої питанням дорожнього будівництва і розвитку дорожнього господарства.

Зокрема, аналізуючи стан будівництва українських магістралей станом на 22 липня, учасники наради повідомили, що «в регіональному розрізі найкраще із поставленим завданням справляються Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Тернопільська, Херсонська та Хмельницька області, де відсоток виконання робіт перевищує 80%. В Чернівецькій та Сумській області ситуація найгірша».

В цілому, зауважив Прем’єр, «понад 50% проектів дорожнього будівництва, запланованих на поточний рік, виконано або на завершальній стадії, а у вересні в Уряді очікують повну оцінку ситуації в галузі по всіх областях, будівельна машина «йде повним ходом», ситуація на ринку непогана». Потрібно лише проаналізувати, що використано, і перерозподілити кошти на проекти, де потрібні додаткові ресурси.

– Більше половини планів вже виконано, – наголосив Володимир Гройсман. – Але в різних регіонах по різному ця робота виконується. Я поставив чіткі завдання: темпи (будівництва) треба пришвидшувати, а кошти використовувати ефективно й раціонально. Ми робимо перевірки, будуть аудити по завершенню об’єктів. Далі – у вересні – будемо розуміти, хто впорався з завданнями, хто ні. Всім дам оцінку, хто, маючи ресурси, не зміг організувати роботу.

Нагадаємо, що на ремонт і реконструкцію доріг на Вінниччині урядом цьогоріч виділено мільярд гривень. За повідомленням прес-служби Уряду, загалом цього року на ремонт доріг виділено понад 45 млрд грн, що є  рекордною сумою. На проекти будівництва доріг місцевого значення держава надала 11,53 млрд грн. Обсяг фінансування заходів з підвищення безпеки доріг досяг 2,6 млрд грн.

Минулого року Геннадій Зубко зазначав Вінниччину як лідера щодо використання субвенцій на розвиток інфраструктури в державі.