Вінниччина – серед областей, де на COVID-19 стали частіше хворіти діти до 17 років

15:46
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В Україні спостерігається зростання захворюваності на COVID-19. Серед негативних тенденцій – частіше хворіють діти до 17 років. При цьому Вінниччина є однією з областей, де це проявляється найбільше. 

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України з посиланням на заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

За його словами, загалом тижнем раніше в Україні було підтверджено 2,5 тисячі випадків захворювання на COVID-19, а ось за останній тиждень зареєстрували вже понад 4 тисячі випадків. За словами Кузіна, спостерігається “стабільне, базове зростання захворюваності на COVID-19”.

Заступник міністра також зазначив, що це – початок епідеміологічного сезону, а зростання захворюваності очікується до кінця листопада. Після цього очікується зростання захворюваності на грип, що є традиційною ситуацією для зими. Щодо негативних тенденцій, Ігор Кузін повідомив:

– Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, то частіше хворіють діти до 17 років. Так, якщо подивитися саме в розрізі областей, то в нас є такі області-лідерки, як Миколаївська область, де зростання хворих в 4 рази, Вінницька — утричі, Харківська — майже у 2,5 раза. В абсолютних цифрах — це 302 дитини за останній тиждень, – заявив Кузін.

Також, йдеться у повідомленні, у порівнянні з літнім сезоном зростає кількість летальних випадків. Так, за останній звітний тиждень було зафіксовано 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років.

Нагадаємо, у травні 2023 року ВООЗ оголосила, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. З 1 липня в Україні завершили дію карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я Оксана Кошалко зазначала:

– Швидше за все, вірус SARS-CoV-2 стане сезонним, його генетично вивчатимуть, нові вакцини міститимуть склад з врахуванням тих штамів, що циркулюватимуть. Природа вірусів така, що вони мутують та адаптуються. Тепер головне нам адаптуватися до життя з ними.

У ЦГЗ нагадують, що в групі ризику важкого перебігу COVID-19 перебувають такі особи:

– старші 60 років;

– із серйозними супутніми захворюваннями;

– медичні працівники.

Читайте також: Муніципальна програма «Здоров’я вінничан»: у Вінниці закликають вакцинуватись від грипу

Ілюстративне фото – zdf.de

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.