Муніципальна програма «Здоров’я вінничан»: у Вінниці закликають вакцинуватись від грипу

12:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Мешканці Вінницької міської територіальної громади та переселенці можуть імунізуватись в рамках муніципальної програми «Здоров’я вінничан». Покривається 50% вартості вакцини.

Як повідомляє Вінницька міська рада, водночас діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з інвалідністю щеплення отримують безоплатно.

Зазначено, що вакцинуватися можуть дорослі й діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання на це захворювання, слід зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одну.

Так, першочергово вакцинуватись рекомендують таким категоріям громадян:

– Медичним працівникам, які мають вищий ризик захворіти на грип через особливості своєї професії.

– Вагітним жінкам, адже грип може мати серйозні наслідки. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.

– Особам літнього віку, імунітет яких із віком стає менш ефективним у боротьбі з грипом і може мати серйозні наслідки для людей старших 65 років.

– Пацієнтам із хронічними захворюваннями, тому що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується.

– Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Вказано, що імунітет після щеплення формується впродовж кількох тижнів. Захист можна мати вже зазвичай через два тижні після щеплення.

Імунізуватись від грипу можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після огляду сімейним лікарем (у робочі дні з 9:00 до 17:30).

За словами директора департаменту охорони здоров’я ВМР Олександра Шиша, вакцинація як засіб профілактики від грипу не дає 100% від того, що людина не захворіє, але вакцинована людина перенесе захворювання легше.

Ілюстрація – Depositphotos