Вінниччина отримала майже 23 тисячі капсул препарату “Молнупіравіру” для лікування COVID-19

13:22
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Міністерстві охорони здоров’я України розподілили ліки, які централізовано закупили за державні кошти. Вінницька область отримала свою партію капсул “Молнупіравіру”, який безкоштовно призначатимуть сімейні лікарі першочергово пацієнтам із груп ризику.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Вінницької обласної державної адміністрації, препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання, і його зручно приймати.

“Молнупіравір” призначатимуть сімейні лікарі першочергово пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. Найближчим часом його отримають усі центри первинної медико-санітарної допомоги.

Пацієнти зможуть отримати ці ліки безкоштовно. Препарат застосовують для лікування “ковіду” у перші дні захворювання, щоб запобігти важкому перебігу хвороби. Вони рекомендовані пацієнтам віком від 18 років. За інструкцією, він показаний людям, які мають високий ризик прогресії хвороби з легкого до середнього чи важкого стану. Тривалість курсу лікування препаратом – до 5 днів поспіль, – розповіла заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

Зазначено, що “Молнупіравір” — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

Нагадаємо, раніше ми писали, що нещодавно Україна придбала 60 тисяч курсів препарату “Молнупіравір” для лікування COVID-19.

Підбірку новин щодо коронавірусу, карантину та вакцинації можна знайти на нашому сайті ТУТ.

Ілюстративне фото – https://zaxid.net/

Читайте також: В Україні зменшили термін самоізоляції пацієнтів з COVID-19

Читайте також: Реанімаційні відділення “ковідних” лікарень Вінниці завантажені на 72%

Читайте також: Українці з симптомами COVID-19, грипу чи застуди можуть відкрити лікарняний дистанційно

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.