Вінниччина – друга в Україні за кількістю вулиць імені Терешкової, чинної депутатки Держдуми РФ

13:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниччина друга в Україні область за кількістю вулиць, названих на честь Валентини Терешкової. Колись вона була першою жінкою, яка у радянські часи полетіла в космос. Тепер це “путіністка”, яка голосувала за анексію Криму і введення російських військ на територію України.

За підрахунками “Суспільного”, на Вінниччині налічується 35 вулиць і провулків, названі на честь цієї жінки. Більше лише на Хмельниччині (37).

Валентина Терешкова людина, яка підпадає під декомунізацію. Вона займала керівні посади у центральних органах влади. Вона чинний депутат чинної держдуми Росії, з ініціативи якої було подання, щоб вводити війська в Україну, розповів Богдан Галайко, начальник центрального міжрегіонального відділу “Українського інституту національної пам’яті” (УІНП). 

З його слів, у деякі населені пункти УІНП вже направив листи з рекомендаціями про перейменування вулиць і провулків Терешкової. У травні цього року такий лист отримала й Гніванська міська територіальна громада, і трохи більше ніж за тиждень там заявили, що вулицю Терешкової перейменують на вулицю Юності. За це проголосувала більшість опитаних мешканців.

Як повідомили в сюжеті “Суспільного”, у Гнівані ця вулиця займає цілий масив, у місцевих більш відомий як “П’ятихатка” (бо майже усі будинки п’ятиповерхові). На масиві живе близько 1500 людей.

По решті [населених пунктів] ми в стадії скерування цих листів. Я думаю, що найближчим часом всі адресати їх отримають, і тоді вже буде їхня добра воля виконувати чинне законодавство, – розповів Богдан Галайко. 

 Зазначається, що за невиконання норм Закону “Про декомунізацію” передбачена кримінальна відповідальність.

Український інститут національної пам’яті (як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу), вказує на необхідність перейменування місцевими радами вулиць та провулків ім. Терешкової.

Там зазначають, що Валентина Терешкова обіймала керівні посади в комуністичній партії та вищих органах влади та управління в СРСР (член ЦК КПРС у 1971-1990 роках, депутат Верховної Ради СРСР 7-11-го скликань, народний депутат СРСР у 1989-1991 роках), що підпадає під вищезазначений закон. Також вона є чинним депутатом Державної думи РФ VII скликання від партії “Єдина Росія” і голосувала за анексію Криму 2014 року та за надання Державною Думою РФ дозволу президентові РФ вводити російські війська на територію України.

В. Терешкова активно підтримує загарбницьку політику керівництва Росії щодо нашої держави, ставлячи під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України, – заявляють в УІНП.

Також у 2020 році вона запропонувала скасувати обмеження президентських термінів Путіна.

Фото – api.eric.s3storage.ru

Читайте також: Декомунізація Вінниці: цифри, факти, постаті

Читайте також: У Вінниці презентували сайт про історію декомунізованих вулиць та древні мапи міста

Читайте також: Кобзарі й тризуби замість вождів: хто зайняв місце Леніна на постаментах Вінниччини. ОГЛЯД

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.