Вінничани обрали Людину та Подію року: завершилося опитування “Підсумки 2017”. РЕЗУЛЬТАТИ

13:59
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

В останній день року, 31 грудня, на Vежі завершилося загальноміське опитування вінничан в рамках проекту “Підсумки року”.

Читачам було запропоновано обрати найяскравіші події, людей та явища, котрі відбулися протягом останнього року у Вінниці. Під час голосування читачі робили вибір у десяти номінаціях: Подія року, Перемога року, Людина року, Скандал року, Фестиваль року, Концерт року, Надія року, Проект року, Знахідка року та Міський простір року.

Голосування тривало п’ять днів і завершилося вранці 31 грудня, загалом у ньому взяли участь кілька тисяч вінничан. Сьогодні ми оголошуємо результати опитування, а також зазначимо думку Vежі з приводу результатів у кожній номінації.

ПОДІЯ РОКУ: ВИБУХИ

Так, у номінації Подія року найбільше голосів, очікувано, було віддано за вибухи на артилерійських складах поблизу Калинівки – 47%. Ця подія вразила не лише вінничан, але й всю країну та світ. На другому місці розташувалося визнання Вінниці найкомфортнішим містом в Україні, а третьою за значимістю подією вінничани вважають прихід японських автомобільних корпорації на Вінниччину.

 

ЛЮДИНА РОКУ: ГЕРОЇНЯ БРИГАНТИНИ

У номінації Людина року впевнену перемогу здобула юна вінничанка Марія Чикальська, котра самотужки поприбирала Бригантину та винесла звідти півсотні мішків сміття – за неї та її вчинок віддали свої голоси 37% опитаних вінничан. Друге місце з результатом в 12% посів міський голова Вінниці Сергій Моргунов, котрий зараз змагається за звання кращого мера-інноватора країни. Третє місце з також 12%, але з дещо меншою кількістю голосів отримав організатор фестивалю вуличної їжі Vinnytsia Food Weekend Влад Сівак.

 

ПЕРЕМОГА РОКУ: НАЙКОМФОРТНІШЕ МІСТО УКРАЇНИ

Визнання Вінниці найкомфортнішим містом України стало головною Перемогою року для 49% опитаних вінничан. Водночас 28% найвизначнішою перемогою вважають підвищення рейтингу інвестиційної привабливості Вінниці. А 19% – головним міським здобутком вважають отримання статусу “Книга року” романом вінницької письменниці Катерини Калитко “Земля загублених”.

 

СКАНДАЛ РОКУ: САБАРІВ

Головним скандалом року вінничани вважають конфлікт навколо спорудження кладовища на Сабарові – так висловилися 39% опитаних. Трохи менше – 34% – таким скандалом вважають різке погіршення якості води у міському водогоні. А ще 14% головним скандалом року вважають спалення декоративного трамваю активісткою Femen.

 

МІСЬКИЙ ПРОСТІР РОКУ: АТЛАНТ

Однозначним лідером захвату в цій номінації виявився проспект Космонавтів та фонтан із Атлантом та “парадом планет”. За цю локацію віддали свої голоси 71% “виборців”. Друге місце посіла Вінниця в мініатюрі з 12%, а третє місце, з 7% – оновлений сквер “Ліверпуль”.

 

НАДІЯ РОКУ: МІСТ

Головною надією року вінничани вважають завершення реконструкції Київського мосту – за цю “надію” свої голоси віддали 26% опитаних вінничан. Трохи менше – 24% – дуже сподіваються на очистку Південного Бугу, і стількиж відсотків – проте дещо менше людей – прагнуть реконструкції міського водогону.

ПРОЕКТ РОКУ: ВОДОГІН

Головним проектом року Вінниця визначила знову ж таки – реконструкцію міського водогону, вочевидь пам’ятаючи літню катастрофу з постачанням води до осель – за це проголосувало 29% опитаних. На другому місці розташувалися плани збудувати на Вінниччині найбільший у світі біогазовий завод – цього очікують 15% вінничан. А 12% і третє місце – у проекту Палацу спорту на вул. Чехова.

 

ФЕСТИВАЛЬ РОКУ: ЇЖА

Найбільш помітним фестом минулого року вінничани вважають перший міський фестиваль вуличної їжі Vinnytsia Food Weekend – за нього віддали свої голоси 41% опитаних. Друге місце здобув найбільш масштабний та перспективний фестиваль Вінниччини Operafest Tulchyn – йому віддали свої вподобання 28% опитаних. А один з найстарших міських фестивалів – Vinnytsia Jazz Fest отримав 14% і третє місце.

 

КОНЦЕРТ РОКУ: ДЕНЬ МІСТА

Виступ Олега Винника, “Другої ріки” та The Hardkiss на День міста прикував увагу найбільшої кількості опитанх – 31%. Не надто менше підтримки здобув і концерт найшвидшого піаніста планети Любомира Мельника у філармонії – за цю подію віддали свої голоси 26% вінничан. А 17% найкращим концертом року вважають виступ The Hardkiss у Будинку офіцерів.

 

ЗНАХІДКА РОКУ: ЗАМКОВА ГОРА

Найцікавішою знахідкоб року вінничани назвали артефакти, знайдені під час розкопок на Замковій горі – перше місце та 64% голосів. Лише 15% здобув німецький сейф, викопаний випадково на вул. Магістратській, а 14% своїх голосів вінничани віддали за знахідку старовинної синагоги, обриси якої виявили в житловому будинку на вулиці Київській.

VежА вітає усіх наших читачів з Новим роком та бажає в 2018-му побільше радісних подій, людей, які нас дивуватимуть і робитимуть це місто кращим, цікавих знахідок, амбітних проектів, крутих концертів та масових фестивалів! З Новим роком, Віннице!