“Відкрий очі”: у Вінниці влаштували акцію на підтримку веганства

8:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці 3 жовтня влаштували акцію “Відкрий очі” на підтримку веганства і поширення веганського етичного способу життя. 

Як повідомили на “Суспільному”, участь у ній взяли більше десятка зоозахисників. Перформанс полягав у тому, що четверо людей із зав’язаними очима тримали чорну табличку із написом “Правда” та екрани із відео зі скотобоєнь та ферм. У Вінниці подібні заходи вже проводили, а у Києві такі відбуваються щотижня.

Олександр Дяченко, активіст веганської зоозахисної організації “Кожна тварина”, пояснив журналістам, що зав’язані очі в учасників акції символізують, що світ та суспільство заплющують очі на те, що відбувається з тваринами усередині м’ясо-молочної індустрії.

 

– Ми показуємо на нашій акції перформанс. Ми транслюємо зйомки з виробництва м’ясо-молочної індустрії, показуємо, як відбувається видобуток того, що ми їмо на тарілках щодня. Ми показуємо жорстокі кадри, відзняті активістами, які є розслідуваннями, – розповів Олександр Дяченко

Зі слів активіста, у 21 столітті немає потреби вбивати тварин заради нашого існування.

– Ми всім забезпечені. Всі вітаміни та нутрієнти ми можемо отримувати з рослинного харчування при правильному їх балансі. […] Якщо беремо філе куряче, то там приблизно 20 грамів білка у 100 грамах. Якщо беремо чечевицю, горох, то там 20-25 грамів білка. Воно покриває абсолютно. Я список можу продовжувати, бо сам спортсмен, тому білок мені потрібен, – каже зоозахисник. 

 

Тим, хто зупинявся та цікавився акцією, активісти розповідали про веганство як про спосіб життя, а також про те, як безпечно на нього перейти. Однак не всі поділяють цей спосіб життя.

Наприклад, вінничанин, який не представився, переконаний, що м’ясо треба їсти. А, наприклад, вінничанка Наталя Безсмертна зазначила, що це вибір кожного. Про перехід на веганство, каже, не думала.

–  У кожного своя місія і ціль. Кожен вибирає собі: хтось через здоров’я не може м’яса їсти, а хтось має соціальну позицію таку, що не хоче їсти м’ясо, бо жаліє тварин. Мені теж шкода курку домашню забити, але покуштувати її – не проти, – поділилась Наталя Безсмертна.

Веганство спосіб життя, що характеризується повною відмовою від продуктів експлуатації тварин. Цим веганство суттєво відрізняється від вегетаріанства, засади якого визначаються здебільшого відмовою від вбивства (з етичних або релігійних переконань) або дієтичними міркуваннями (джерело – uk.wikipedia.org).

Фото – suspilne.media

Читайте також: Котлета без м’яса: у Вінниці почали продавати еко-бургери американського стартапу. ВІДЕО

Читайте також: Вінницькі еко-лавки: куди піти за здоровою їжею? ОГЛЯД

Читайте також: Часточка Індії у Вінниці: як живуть вінницькі крішнаїти та чому від них складно піти голодним. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.