“Версія про встановлення підривного пристрою підтверджується” – Венедіктова про вибухи на складах у Калинівці

14:31
Автор: Vежа

Причиною вибухів боєприпасів у Калинівці 2017-го року назвали встановлення підривного пристрою.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України.

З її слів, версія вчинення вибуху на 48 арсеналі шляхом проникнення сторонньої особи на територію частини та встановлення підривного пристрою підтверджується здобутими доказами та висновками вже одержаних та долучених до матеріалів провадження судових експертиз, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, допитів свідків та оглядів.

 

Нагадаємо, що вибухи боєприпасів на складах у Калинівці прогриміли рівно чотири роки тому увечері 26 вересня. Хронологія подій того дня у матеріалі за ЦИМ посиланням. Збитки, як повідомила Генеральний прокурор, понад 5,9 мільярда гривень внаслідок знищення боєприпасів, а також завдана шкода пошкоджені об’єкти військової частини, будівлі місцевих мешканців.

– З урахуванням особливого періоду в державі та ведення бойових дій на тимчасово окупованих територіях України, особлива увага приділяється збиранню доказів вчинення підпалів та вибухів на українських складах диверсійно-розвідувальними групами РФ або терористичними організаціями “ДНР” та “ЛНР”, – написала Ірина Венедіктова. 

З цією метою прокурори і слідчі також використовують передбачені кримінальним процесуальним законом заходи міжнародного співробітництва. Наразі очікується відповідь від компетентних органів Чеської Республіки щодо вибухів на складах із боєприпасами, що мали місце в жовтні та грудні 2014 року у населеному пункті Врбетице, –  додала Генпрокурор.

Також вона повідомила, що продовжується розслідування причин пожеж та вибухів боєприпасів упродовж 2015-2018 років на інших військових складах зберігання боєприпасів, зокрема, складі ракетно-артилерійського озброєння сектору “А” у м. Сватове, 65 арсеналі у м. Балаклія та 6 арсеналі у м. Ічня.

Нагадаємо також, що розслідування про вибухи на складах боєприпасів в Україні готує видання “Bellingcat”.

Фото – REUTERS

Читайте також: Два роки після вибухів у Калинівці: експертиза триває, підозрюваних немає

Читайте також: Диверсія на артскладах у Калинівці: травмовано 2 особи, евакуйовано понад 30 тисяч

Читайте також: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

Читайте також: Військові повідомили про повне розмінування території калинівського арсеналу

Читайте також: Парламент продовжив розслідування вибухів на складах боєприпасів у Калинівці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.