Парламент продовжив розслідування вибухів на складах боєприпасів у Калинівці

13:03
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Верховна Рада України продовжила роботу Тимчасової слідчої комісії парламенту, яка розслідує, зокрема, вибухи на Калинівському арсеналі. Комісія працюватиме ще протягом шести місяців.

Про це йдеться у постанові “Про Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м.Ічня (Чернігівська обл.), м.Калинівка (Вінницька обл.), м.Балаклія (Харківська обл.), м.Сватове (Луганська обл.), м.Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки”, яку в парламенті прийняли вчора, 30 квітня.

 

Нагадаємо, що в ніч на 27 вересня 2017 року на військових складах у Калинівці розпочалась пожежа, яка спричинила вибухи снарядів та призвела до втрати 20 000 тонн боєприпасів. Із зони ураження було тимчасово евакуйовано 30 тисяч осіб, з державного бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації було виділено 100 мільйонів гривень.

Для розслідування цієї справи парламент утворив ТСК, яка в результаті у своєму звіті зазначила, що після пожежі на військовому складі у Калинівці не виявили майна на майже 500 мільйонів гривень. А також, що на складах у Калинівці знайшли численні порушення обліку та порядку зберігання боєприпасів та іншого військового майна.

Комісія з’ясувала, що “протягом майже 2,5 річного досудового розслідування слідчими достовірно не встановлено не тільки причини, але і обставини самої події. Винні особи до відповідальності не притягнуті, що викликає сумніви в об’єктивності дій правоохоронців”. Детальніше про це можна прочитати ТУТ.

У звіті Тимчасова слідча комісія запропонувала продовжити свою роботу на шість місяців з дня прийняття Верховною Радою України відповідного рішення. Це продовжить подальше розслідування відомостей щодо розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія, (Харківська обл.), м. Сватове, (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

Парламент прийняв постанову про звіт 332 голосами.

Фото з архіву

Читайте також: Після пожежі на Калинівських складах не виявили боєприпасів майже на півмільярда

Читайте також: Пожежа на військових складах у Калинівці. ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

Читайте також: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

Читайте також: Без вікон у передчутті зими: як живе село під артскладами за місяць після вибухів

Читайте також: Спецтема: пожежа на військових складах у Калинівці. ОНОВЛЮЄТЬСЯ  

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.