В Уряді затвердили компенсації деяким категоріям споживачів електроенергії

9:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

Уряд запровадив компенсації деяким споживачам електроенергії. На це виділяють 1 мільярд 400 мільйонів гривень.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання Кабінету Міністрів, яке відбулось 27 січня. Олексій Гончаренко, народний депутат України, на своєму Telegram-каналі опублікував відповідний документ.

– Сьогодні (27-го січня – ред.) на засіданні Уряду прийнято рішення щодо механізмів компенсації та відшкодування деяким категоріям споживачів електроенергії додаткових витрат на її оплату у зв’язку з відміною з 01.01.2021 знижених тарифів. Така компенсація буде запроваджена на спожиту у першому кварталі 2021 року електроенергію, – повідомляють Міністерстві соціальної політики України.

– Важливо, що це буде стосуватися не лише українців, які мають електроопалення, а й багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Наголошую, що людям не треба буде кудись ходити і носити довідки. Такі компенсації будуть автоматичні,підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Компенсація надаватиметься таким категоріям споживачів:

1. Населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020-го року мало право на знижений тариф;

2. Населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природнім газом і в яких відсутні, або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020-го року мало право на знижений тариф;

3. Багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Оприлюднено також алгоритм компенсації:

– для споживачів, які використовують електроенергію для опалення (підпункти 1 і 2) здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання в межах 3000 кВт-год на місяць, за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.;

– для споживачів, зазначених у підпункті 3, здійснюється розрахунок вартості фактичного обсягу споживання за зниженими тарифами та за фіксованою ціною, встановленою з 1 січня 2021 р.

– Розмір компенсації розраховується постачальником універсальних послуг з урахуванням спожитої споживачем електроенергії у минулому місяці та обсягу енергії на який діяли знижені тарифи, — йдеться у пояснювальній записці.

Компенсацію надаватимуть споживачам, які не отримують житлові субсидії, шляхом перерахування коштів з бюджету на особовий рахунок споживача у постачальника універсальних послуг.

Читайте також: “Вінницягаз Збут” оприлюднив ціну на газ у лютому

Читайте також: Уряд знизив ціну на газ до завершення опалювального сезону

Читайте також: Уряд підвищив тариф на електроенергію з 1 січня 2021 року

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.