В Україні викрили мільйонну ботоферму, що поширювала через інтернет фейки та діяла на шкоду держбезпеці

23:16
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Правоохоронці викрили мільйонну ботоферму, яка діяла на підрив державної безпеки України, розповсюджуючи фейки та деструктивну інформацію та, зокрема, “мінувала” державні та адміністративні установи. “Офіси” зловмисників розташовувались на території Києва, Вінницької та Харківської областей.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національної поліції України.

Так, за даними правоохоронців, мільйонна “ботоферма” діяла на підрив державної безпеки України. Члени організованого злочинного угруповання, зокрема, поширювали через інтернет дезінформацію щодо діяльності вищого військово-політичного керівництва країни. Також розповсюджували інформацію, спрямовану на дестабілізацію соціально-політичної обстановки в державі та “мінували” адміністративні та державні установи.

Загалом фігуранти за допомогою спеціального обладнання створили та керували майже мільйоном технічних акаунтів.

Окрім цього, поліцейські встановили факти несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем українських операторів мобільного зв’язку. За допомогою спеціального апаратно-програмного комплексу зловмисники блокували канали зв’язку між обраними абонентами та базовими станціями провайдерів телекомунікацій, створюючи так званий “телефонний блуд”. Також надавали неправдиву інформацію операторам мобільного зв’язку щодо IMEI та номерів сім-карток, що призводило до витоку інформації на сторонні сервери, що були за межами держави.

 

Під час обшуків за місцем здійснення протиправної діяльності та місцем проживання фігурантів було вилучено комп’ютерне, серверне, спеціалізоване ІР та мобільне обладнання. Окрім цього, поліцейські вилучили чорнові записи, копії паспортів громадян України, персональні дані яких використовувались при створенні технічних акаунтів “ботів”.

Фото – з фейсбук-сторінки Національної поліції України

Читайте також: У Вінниці виявили ботоферму, що працювала в інтересах ворога

Читайте також: У Вінниці СБУ викрила ботоферму, що використовувалась для поширення фейків та панічних настроїв у соцмережах

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.