В ОДА повідомили, у яких районах Вінниччини лікарів вакцинуватимуть першими

15:42
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вакцину від COVID-19 повезуть у райони Вінницької області з понеділка. Спершу вакцинуватимуть медиків Гайсинського району. Також серед перших будуть лікарі з Могилів-Подільського, Ямпільського та ряду інших районів.   

Про це повідомила Тетяна Бондаренко, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА і регіональна координаторка з організації проведення вакцинації. З її слів, за місяць-півтора, за прогнозами МОЗ, в області планують охопити першою дозою вакцини усіх медичних працівників. А коли розпочнеться введення другої дози, паралельно до медиків додаватимуть інші категорії населення.

Нагадаємо, що вчора, 24 лютого, до Вінниці прибула перша партія вакцин від COVID-19 (17 800 доз), і в той день вакцинували перших 10 медиків. Тетяна Бондаренко в прямому ефірі, який транслювали на сторінці голови Вінницької ОДА, зателефонувала до двох із них, і вони сказали, що почувають себе добре, не мають больових відчуттів чи підвищення температури. Також заступниця директора Департаменту повідомила, що сьогодні продовжують вакцинацію працівників бригад екстреної медичної допомоги, які базуються в місті Вінниця.

Зі слів Тетяни Бондаренко, наразі в області працює лише одна бригада вакцинаторів, яка пройшла навчання, ому зараз Вакцинація триває у Вінниці. З понеділка, 1 березня, дводенне навчання пройде бригада з Гайсина, яка розпочне вакцинацію медиків з Гайсинського району (працівників станції екстреної медичної допомоги, первинну ланку), а далі будуть робити виїзди вже на сусідні райони. Також з понеділка поступово навчання пройдуть усі 20 бригад, щоб якомога швидше  охопили вакцинацією максимальну кількість медичних працівників.

 Починати ми будемо з Гайсинського району, і далі саме ті лікарні, які є ковідними. Це Калинівка, Козятин, Жмеринка, Хмільник, розповіла Тетяна Бондаренко. – Серед перших будемо ставити ще Могилів-Подільську і Ямпільську районну лікарні, оскільки саме в тих районах (ще Мурованокуриловецький і Чернівецький) зараз іде суттєве зростання захворюваності. Тому ми все-таки це будемо враховувати. Ці медики будуть найбільше контактувати, буде більше надходження пацієнтів, тому їх будемо в першу чергу  вакцинувати.

Пані Тетяна зазначила, що останнім часом в області реєструють рекордну кількість нових випадків COVID-19, і наголосила, що зупинка пандемії має бути справою не лише медичних працівників, а й усіх мешканців області. І один з найбільш ефективних шляхів, з її слів, є щеплення. З її слів, лише при введенні першої дози орієнтовна ефективність вакцинації становить 60%.

Відео – facebook.com/borzov.s.s

Із ситуацією щодо захворюваності на COVID-19 у районах області можна ознайомитися в матеріалах:

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: оновлені дані по районах станом на 25 лютого. ГРАФІКА

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.