У Вінниці вакцинували від коронавірусу першу вінничанку – сімейну лікарку. ВІДЕО

15:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці вакцинували першу мешканку області – сімейну лікарку Людмилу Бойко.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов і виклав відео процесу вакцинації.

“14:38. Час першої вакцинації на Вінниччині. Знайомтесь, перша вакцинована вінничанка – лікарка Людмила Бойко. Сьогодні ж саме Людмила Миколаївна вакцинуватиме інших – вона із мобільної бригади – однієї із 20. Її бригада – жіноча. Про вакцину – сімейна лікарку Людмила Бойко на відео розповідає сама”, – написав Борзов і додав, що сьогодні мають намір вакцинувати перших 14 медпрацівників на Вінниччині.

– Мені не страшно. Страшно за пацієнтів. Коли думаєш, виживе чи не виживе. Вакцинація – це звичне діло, ми майже щорічно вакцинуємося без грипу. Сімейні лікарі цього не бояться, – каже лікарка Людмила.

За станом першої вакцинованої спостерігали ще протягом півгодини – стан лікарки задовільний, вона ні на що не скаржилась.

За словами лікарів, в кожній “ковідній” лікарні буде створено мобільний пункт з вакцинації. Після перших двох лікарень мають намір розпочати вакцинацію у Вінницькій центральній районній лікарні.

Станом на сьогодні вже є близько 4000 медиків на Вінниччині, які погодилися вакцинуватися. Це близько 35%  від тих, хто працює в “ковідних” лікарнях. “Ми проводимо й далі роз’яснювальну роботу і наголошуємо, що вакцинація – суто добровільна. Наше завдання зараз донести максимум інформації до медиків. Оскільки ми отримали інструкцію до вакцинації, сертифікати якості вакцини і ми бачимо, що ця вакцина має всі підтверджуючі документи. Такі документи надаються кожній мобільній бригаді”, – наголосили на прес-конференії.

Як повідомили медики, згідно з інформацією виробника, 60-65% з’являється після першої вакцинації протягом чотирьох тижнів. Більш високий захист – на рівні 80-90% – має з’явитися після другої вакцинації. Повторне введення вакцини можуть здійснювати щонайменше через 28 днів.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 лютого, на Вінниччину прибула перша партія вакцин від коронавірусу. Наразі доставили понад 17 тисяч доз.

На сторінці голови Вінницької ОДА Сергія Борзова повідомляють, що о 13 годині до Вінниці прибуло 17 800 доз вакцини Oxford/AstraZeneca.

 

– Ця вакцина виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield – офіційно зареєстрована, – йдеться у дописі.

 

Повідомляють, що цей препарат має широкий спектр дії. Вакцина стимулює імунну систему до продукування антитіл для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Однією з переваг препарату називають безпечне зберігання за температури від +2 до +8 градусів.

– Міжнародні клінічні випробування вакцини AstraZeneca показали, що коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, то ефективність сягала 90%, – додають на сторінці Сергія Борзова.

 

Нагадаємо, що впродовж останньої доби на Вінниччині підтвердили 601 випадок інфікування коронавірусом. Наразі це найвищий показник нових випадків серед областей України.

Як повідомляє МОЗ України, сьогодні в країні розпочинається вакцинальна кампанія проти COVID-19. Перші вакцини о 7 ранку вирушили в регіони.

– Україна забезпечена вакцинами для першого і другого етапу згідно з планами МОЗ та має домовленості для вакцинації на наступні етапи. Ми отримали надійну вакцину від визнаного у світі виробника – британсько-шведської компанії AstraZeneca (CoviShield), яка відповідає стандартам безпечності та якості й широко використовується провідними країнами Європи та світу, – розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Станом на сьогодні Україна очікує такі поставки вакцин:

  • Pfizer – понад 100 тисяч доз.
  • Sinovac – близько 2 млн доз.
  • AstraZeneca (CoviShield)  – майже 4 млн доз
  • NovaVax – 15 мільйонів доз з терміном поставки орієнтовно у липні цього року.

Нагадаємо, раніше VежA опитувала вінничан, чи готові вони робити щеплення від коронавірусу та якій вакцині довіряють: