В 2022 році у вінницьких школах з’явилося ще сім інклюзивних класів

12:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього року у вінницьких школах з’явилося ще сім інклюзивних класів. Тепер їх 180, і там навчається 232 дитини з особливими освітніми потребами.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Для порівняння: у 2021 році було 173 інклюзивні класи, де навчалося 228 дітей.

Це свідчить, що все більше дітей з особливими освітніми потребами мають можливість відвідувати освітні заклади, спілкуватись з однолітками та брати участь у житті школи, – каже Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти міської ради.

В інклюзивні класи введені ставки асистента вчителя. Відповідно до потреб учня та індивідуальної програми розвитку надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги. Для проведення занять залучаються фахівці з числа працівників закладу або додаткові спеціалісти, зазначила директорка Департаменту.

Крім цього у “Вінницькому ліцеї № 16” є спеціальний клас для дітей зі зниженим зором, в якому навчається 6 учнів. Його відкрили у 2013 році. Школярі навчаються там за типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня. У міській раді повідомили, що до спеціального класу, на відміну від інклюзивного, посада асистента вчителя не вводиться.

Організація інклюзивного навчання відбувається і в дошкільних закладах освіти. Наразі у садочках Вінницької громади діє 60 інклюзивних груп, у яких виховують 113 дітей з особливим освітніми потребами.

В інклюзивних класах діти з особливими освітніми потребами навчаються разом з іншими учнями. Це сприяє їхній соціалізації та розвитку у суспільстві.
_
Мережу інклюзивних класів закладів освіти Вінницької громади на II семестр 2021-2022 навчального року затвердили під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради.

Ілюстративне фото – invak.info

“У театрі книжка оживає”: у Вінниці запрацював фонд для створення Книги-Казки, написаної шрифтом Брайля

Читайте також: Цифрова інклюзія: в Україні розробили мобільний застосунок для розвитку мовлення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.