“У театрі книжка оживає”: у Вінниці запрацював фонд для створення Книги-Казки, написаної шрифтом Брайля

19:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

На базі фонду “Подільська громада” розпочинає роботу тематичний фонд “У театрі книжка оживає”. Його започатковано задля підтримки реалізації однойменного всеукраїнського проєкту, мета якого – створення Великої Книги-Казки ручної роботи. “Родзинкою” Книги є написання тексту шрифтом Брайля українським і англійським варіантами.

Як йдеться на Facebook-сторінці фонду “Подільська громада”, Книга міститиме ілюстрації до автентичної української народної казки (у вигляді авторської віршованої театральної п’єси), зроблені професійними художниками та художницями Вінниці, а також вироби ужитково-прикладного мистецтва з різних етнографічних регіонів України.

За повідомленням, текст для Книги-Казки написано двома мовами (українською та англійською) для популяризації фольклору та мистецтва України за її межами. Родзинкою Книги є написання тексту шрифтом Брайля: українським і англійським варіантами, для доступного самостійного опанування сюжету казки (у вигляді театральної п’єси) незрячими людьми в Україні та за кордоном. У фонді очікують, що в перспективі Книга буде тиражуватися для майбутньої передачі примірників у заклади культури України та світу.

Відомо, що авторкою та координаторкою проєкту є Олена Рудишина – сценаристка та постановниця шкільного театру ліцеїв №1, 4, 15. Співорганізаторами проєкту є, відповідно, навчальні заклади “Вінницький гуманітарний ліцей № 1 ім. М. І. Пирогова”, “Вінницький ліцей № 4 ім. Д. І. Менделєєва” та “Вінницький ліцей № 15”.

Підтримати проєкт можна за наступними реквізитами:

Благодійна організація Благодійний фонд “Подільська громада”;

р/р UA 263204780000002600202188653 в АБ “Укргазбанк”;

МФО – 320478;

ЄДРПОУ – 35904183;

з поміткою: “Безповоротна фінансова допомога для реалізації ТФ “У театрі книжка оживає”.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Вінниці учні створили тактильні книги для дітей з порушеннями зору. За ініціативи Олени Рудишиної, учні двох шкіл створили книги на казки “Кривенька качечка” та “Рукавичка”. Деталі – за ЦИМ посиланням.

Ілюстративне фото – invak.info